• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dirižablis „Grafas Cepelinas“ po pirmojo skrydžio aplink pasaulį. 1929

Dirižablis „Grafas Cepelinas“ po pirmojo skrydžio aplink pasaulį. 1929

REKLAMA

Keleivinis dirižablis LZ 129 „Hindenburgas“ skrenda virš Empire State Building“ Manhettane (1936). Vokietijoje suprojektuotas „Hinderburgas“ buvo suprojektuotas naudotis saugiu heliu, tačiau tuo laikotarpiu reikalingą kiekį helio turėjo tik JAV, kurios įvedė karinių medžiagų embargą hitlerinei Vokietijai. Teko „Hindenburgo“ balionus pripildyti prieinamu vandeniliu.

REKLAMA
REKLAMA

Dirižablio statybos. 1923

Virš Manhetano sklando dirižablis USS Los Angeles (ZR-3), kuris įėjo į JAV kariuomenės sudėtį nuo 1924 iki 1932

REKLAMA

Dirižablio valdymo kajutė. 1933

Sovietų dirižablis „SSRS-B6“. 1931-ųjų pabaigoje buvo įkurta organizacija „Dirižablestroj“, kuri turėjo projektuoti, kurti ir eksploatuoti dirižablius, o taip pat tobulinti jų eksploatacijos metodus.

Dirižablio kuro rezervuarai. 1923

Dirižablis Shenandoah (ZR-1), JAV kariuomenėje nuo 1923 iki 1924 metų.

Atlanto vandenyno mokymai JAV. 1930. Pirmojo pasaulinio karo metu dirižabliai buvo aktyviai naudojami bombarduojant ir žvalgybos tikslais. Tuo laikotarpiu galingiausia pasaulyje buvo Rusija, Peterburge turėjusi didžiulį, daugiau nei 20 skraidymo įrengimų, parką, ir Vokietija, turėjusi 18 dirižablių.

REKLAMA
REKLAMA

Cepelinas virš Vasaros sodo Sankt-Peterburge. Pirmųjų dirižablių statybos prasidėjo 1899-ais. Jis buvo statomas gamykloje virš ežero vandens todėl, kad grafas von Ceppelinas, fabriko įkūrėjas, išleido visą savo turtą įgyvendindamas projektą ir neturėjo lėšų išsinuomoti žemės savo fabrikui įkurti. Pirmasis cepelino skrydis – 1900 liepos 2.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirižablis „Italija“ skrenda iš Italijos į Šiaurės ašigalį, 1928. Palikęs ten krikščionišką kryžių ir Italijos vėliavą kelyje namo sudužo.

Vokiškasis cepelinas „Graf“ danguje virš Londono. 1932

1926-ais bendra norvegų-italų-amerikiečių ekspedicija dirižabliu „Norvegija“ atliko pirmą transarktinį skrydį per Špicbergeną – Šiaurės ašigalį – Aliaską.

Vokiškojo „Hindenburgo“ avarija, 1937. Žuvo 36 žmonės.

Vokiškojo „Hindenburgo“ avarija, 1937. Žuvo 36 žmonės. Rezonansas visuomenėje buvo didesnis, nei dėl lėktuvų katastrofų ir aktyvi dirižablių eksploatacija buvo sustabdyta. Taip baigėsi „auksinis dirižablių amžius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų