Dar vienas Covid-19 židinys Vokietijoje: uždarytas ūkis, kuriame užsikrėtę – 174 darbuotojai

Vokietijos Bavarijos regione viename dideliame ūkyje karantinuojami maždaug 500 darbuotojų, siekiant suvaldyti masinį koronavirusinės infekcijos protrūkį, sekmadienį pranešė Vokietijos pareigūnai, pasiūlę galimybę sunerimusiems vietos gyventojams nemokamai išsitirti dėl COVID-19.

Nuo penktadienio koronavirusas nustatytas iš viso 174 sezoniniams darbuotojams, spaudos konferencijoje pranešė Dingolfingo-Landau rajono administratorius Werneris Bumederis.

Pasak jo, dauguma sezoninių darbuotojų yra iš Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Ukrainos, ir kartu dirbo Mamingo savivaldybėje įsikūrusiame ūkyje, kur skynė agurkus.

W. Bumederis pabrėžė, kad užkrato atvejis, regis, apsiribojo „uždara žmonių grupe“ ir dar neišplito tarp platesnių gyventojų grupių.

480 ūkio darbuotojų ir vadovų yra karantinuojami vietoje, o tie, kurių tyrimų rezultatai buvo neigiami, apgyvendinti atskirai nuo užsikrėtusiųjų.

Pats ūkis uždarytas, o apsaugos darbuotojų komanda stebi, kaip laikomasi karantino.

W. Bumederis teigė, kad protrūkis parodė, kad ūkis „nesilaikė“ higienos taisyklių, kuriomis siekiama užkirsti kelią viruso plitimui.

Vienas iš užsikrėtusių darbuotojų paguldytas į ligoninę.

Bavarijos sveikatos ministrė Melanie Huml teigė, kad institucijos „labai rimtai“ vertina susidariusią padėtį ir stengiasi nustatyti visus, kurie turėjo kontaktą su darbuotojais, kad nutrauktų infekcijos grandinę.

Pasak jos, sveikatos apsaugos pareigūnai netrukus pradės masinius tyrimus kituose regiono žemės ūkio įmonėse.

Mamingo gyventojai, norintys išsitirti, galės tai padaryti nemokamai, pridūrė ji ir pabrėžė, kad tai gali būti ypač svarbu visiems, planuojantiems išvykti atostogauti.

Vokietijai pavyko geriau nei kaimynėms suvaldyti koronaviruso plitimą – pasak Roberto Kocho ligų kontrolės instituto, šalis pranešė apie kiek daugiau nei 200 000 užkrato atvejų ir 9 118 mirčių.

Visgi Vokietija susidūrė su pakartotiniais koronaviruso protrūkiai mėsos perdirbimo įmonėse, todėl institucijos išlieka budrios. 

Tuo tarpu nerimą kelia ir vasaros kelionių sezonas, paskatinęs Vokietiją pasiūlyti nemokamus testus poilsiautojams, grįžusiems iš užsienio.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-07-27 18:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Scenarijus aiskus sorosas veikia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų