Apie tai skelbia leidinys CNN.
Rugsėjo 27 d. kometa sėkmingai pasiekė perihelį – arčiausiai saulės esantį tašką. Pietiniame pusrutulyje kometa buvo matoma rugsėjį ir spalio pradžioje. NASA teigimu, kometa šiuo metu iškeliauja iš vidinės saulės sistemos ir bus matoma šiauriniame pusrutulyje nuo spalio vidurio iki lapkričio pradžios.
Praskries pro Žemę
Šeštadienį kometa bus nutolusi beveik 71 mln. kilometrų atstumu nuo Žemės. NASA praneša, kad kometa pirmą kartą praskries pro mūsų planetą. Skelbiama, kad toks dangaus kūnas paskutinį kartą iš Žemės buvo matytas neandertaliečių laikais.
Kaip praneša CNN, „EarthSky“ teigimu, norintys nepraleisti šio kartą per gyvenimą pasitaikančio reginio turės žiūrėti į dangų į vakarinę naktinio dangaus dalį, iš karto po saulėlydžio.
Skelbiama, kad kometa atrodys kaip ryškus ugnies kamuolys tamsiame danguje, paskui save palikdama ilgą tiesią uodegą. NASA Meteoroidų aplinkos biuro vadovas Billas Cooke'as rekomenduoja naudoti žiūronus, kad būtų galima geriau matyti kometą.
„Kometa nepraskries dangumi. Atrodys, kad ji ten kabo ir lėtai keis padėtį“, – sakė B. Cooke'as. „Jei matysite kometą plika akimi, žiūrint pro žiūronus iš viso abstulbsite“, – sako B. Cooke’as.
Jei viskas klostysis gerai, kometa sugrįš į šį savo orbitos tašką maždaug po 80 000 metų. Tačiau kometos gali būti nenuspėjamos – gali būti, kad kitos planetos gravitacija gali pakeisti kometos kursą, pridūrė B. Cooke'as.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Labai toli nuo žemės, kažin ar matysiu. Geriau palauksiu kol pasirodys sekantį kartą, gal bus arčiau. Laiko turiu, pensijoje esu