D. Trumpas rėžė: Šiaurės Korėja „yra problema“, kuria „bus pasirūpinta“

Jungtinės Valstijos vertina galimybes imtis karinių priemonių prieš Šiaurės Korėjos ginklavimosi programas, penktadienį patvirtino vienas Baltųjų rūmų užsienio politikos patarėjas ir nurodė, kad naujas provokuojantis Pchenjano ginkluotės bandymas tėra laiko klausimas.

Manoma, kad šeštadienį, kai Šiaurės Korėja minės svarbią sukaktį, Pchenjanas ruošiasi atlikti branduolinį bandymą arba paleisti kokią nors raketą. Minėtas Baltųjų rūmų pareigūnas sakė, kad Jungtinės Valstijos yra nusiteikusios likviduoti Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų keliamą grėsmę.

"Karinės galimybės jau vertinamos", - pripažino patarėjas, pageidavęs likti nežinomu, nes šie klausimai esantys labai jautrūs. Jis taip pat sakė, kad naujas Šiaurės Korėjos branduolinis bandymas yra "įmanomas".

Ekspertai paskelbė pastebėję padidėjusį aktyvumą Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų poligone prieš artėjančias šalies įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) gimimo 105-ąsias metines. Jos bus minimos ateinantį šeštadienį.

"Jie pateikė užuominų. Tai nestebina, nes metinės bus šeštadienį; jis (Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, Kim Čen Unas) tradiciškai surengia didelį paradą ir pademonstruoja savo ginklus bei ginklų muliažus", - aiškino Baltųjų rūmų patarėjas.

REKLAMA

"Deja, mums tai nėra nauja staigmena; (Kim Jong Unas) toliau plėtoja šią programą - jis toliau leidžia raketas į Japonijos jūrą", - sakė šaltinis. Pareigūnas pridūrė, kad išliekant šiam režimui, nekyla klausimo, ar Šiaurės Korėja atliks naują ginkluotės bandymą - veikiau kada jis bus atliktas.

Prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu ketvirtadienį pareiškė žurnalistams, kad Šiaurės Korėja yra "problema", kuria "bus pasirūpinta".

Kebli padėtis

Šie grėsmingi komentarai nuskambėjo tą pačią dieną, kai JAV kariškiai Afganistane numetė ant džihadistų judėjimo "Islamo valstybė" naudojamo komplekso didžiausią nebranduolinę bombą.

Praeitą savaitę D.Trumpas taip pat demonstravo Amerikos karinę galią, kai įsakė paleisti sparnuotųjų raketų spiečių į vieną Sirijos oro pajėgų bazę, iš kurios, Jungtinių Valstijų nuomone, buvo surengta cheminė ataka prieš civilius viename Sirijos šiauriniame mieste.

Be to, vienas JAV lėktuvnešis ir jį lydinti laivyno smogiamoji grupė buvo pasiųsta prie Korėjos pusiasalio.

D.Trumpas ne kartą sakė neleisiantis Pchenjanui įgyti balistinių raketų, galinčių nuskraidinti branduolinius užtaisus į taikinius Jungtinių Valstijų žemyninėje dalyje.

Šis klausimas buvo pagrindinė diskusijų tema per D.Trumpo ir tuomečio JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) susitikimą po lapkritį įvykusių rinkimų. Tąsyk D.Trumpas buvo perspėtas, kad kadencijos pradžioje jam gali tekti priimti sunkų sprendimą.

D.Trumpas vėliau paprašė savo patarėjų pateikti visus scenarijus, kaip būtų galima pašalinti Šiaurės Korėjos branduolinę grėsmę.

Vis dėlto Baltųjų rūmų pareigūnai privačiai yra pripažinę, kad smūgis Šiaurės Korėjai būtų "daug sudėtingesnis reikalas" negu raketų ataka Sirijoje.

Bet koks smūgis Šiaurės Korėjai gali išprovokuoti atsakomuosius smūgius prieš Amerikos sąjungininkus arba JAV pajėgas Pietų Korėjoje ir Japonijoje.

Kita vertus, D.Trumpo administracija vargu ar galėtų veiksmingai spausti Pchenjaną diplomatinėmis arba ekonominėmis priemonėmis.

REKLAMA

Šiaurės Korėjai dėl jos branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų jau ne kartą buvo skelbiamos Jungtinių Tautų sankcijos, bet panašu, kad šias programas Pchenjanas laiko priemone apsidrausti nuo bet kokių mėginimų pakeisti valdantįjį režimą.

JAV viceprezidentas vyksta į Aziją

Interviu dienraščiui "The Wall Street Journal" D.Trumpas sakė, kad per neseniai įvykusį susitikimą su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) jis prarado viltį, kad Pekinas gali įtikinti Šiaurės Korėją pakeisti kursą.

"Pasiklausęs 10 minučių suvokiau, kad tai nebus lengva", - pripažino D.Trumpas.

"Gana aiškiai suvokiau, kad jie turi didžiulę įtaką" Šiaurės Korėjai, pridūrė jis.

"Tačiau yra ne taip, kaip galėtumėte pagalvoti", - pažymėjo jis, tikriausiai turėdamas omenyje, kad Pekinas slapta kursto Pchenjaną nepaklusti Vašingtono reikalavimams.

Šeštadienį D.Trumpas pasiųs į šį regioną savo viceprezidentą Mike'ą Pence'ą (Maiką Pensą) padrąsinti sąjungininkų.


Rašyti komentarą...
S
Suklysta
2017-04-14 10:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galvojant apie Trampą peršasi nuomonė, kad visi iki vieno apsirikome. Tie, kurie pergyveno dėl jo išrinkimo jau gali džiaugtis. O tie, kurie jo laukė, dabar turi abejoti ar teisingas buvo jų pasirinkimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų