• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV ir Izraelio žvalgybos vadovai atvyko į Kataro sostinę aptarti tolesnių veiksmų dėl Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ paliaubų Gazos Ruože, antradienį pranešė apie jų vizitą informuotas šaltinis.

12

JAV ir Izraelio žvalgybos vadovai atvyko į Kataro sostinę aptarti tolesnių veiksmų dėl Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ paliaubų Gazos Ruože, antradienį pranešė apie jų vizitą informuotas šaltinis.

REKLAMA

Anot šaltinio, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) ir Izraelio žvalgybos tarnybos „Mossad“ vadovai turėtų susitikti su Kataro premjeru Tamimu bin Hamadu Al Thani. Susitikime taip pat dalyvaus Egipto pareigūnai, pridūrė jis.

CŽA direktorius ir Izraelio nacionalinės žvalgybos agentūros direktorius atvyko į Dohą susitikti su Kataro ministru pirmininku“, – naujienų agentūrai AFP teigė šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga. 

Anot šaltinio, diskusijų tikslas – remtis susitarimo pratęsti humanitarinę pertrauką pažanga ir pradėti tolesnes diskusijas dėl galimo kito susitarimo etapo.

REKLAMA
REKLAMA

Kataras, remiamas Egipto ir JAV, intensyviai derėjosi dėl paliaubų palestiniečių anklave pratęsimo. Iš pradžių ugnies nutraukimas turėjo trukti keturias dienas.

REKLAMA

Pirmadienį Kataras paskelbė, kad po sėkmingų derybų su Izraeliu ir „Hamas“ paliaubos pratęstos dar dviem dienoms.

Per pirmąją keturių dienų pertrauką 50 civilių įkaitų – moterų ir vaikų – buvo paleisti mainais į 150 Izraelio laikytų palestiniečių kalinių.

„Tvarios paliaubos“

Antradienį Kataro užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Majedas al Ansari pareiškė, kad bus dedamos pastangos pratęsti susitarimą siekiant ilgalaikių paliaubų tarp žydų valstybės ir palestiniečių kovotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriame ir tikimės, kad pavyks pasiekti tvarias paliaubas, kurios leistų tęsti derybas ir galiausiai užbaigti šį karą“, – žurnalistams sakė atstovas spaudai. 

„Tačiau dirbame su tuo, ką turime. Šiuo metu turime susitarimo nuostatą, pagal kurią galime pratęsti dienų skaičių, jei „Hamas“ gali garantuoti bent 10 įkaitų paleidimą“, – pridūrė jis. 

M. al Ansari nurodė, kad paliaubos bus tęsiamos ir bus paleista dar 20 įkaitų.

„Tikimės, kad per artimiausias 48 valandas iš „Hamas“ gausime daugiau informacijos apie likusius įkaitus“, – teigė jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors pastarosiomis dienomis užfiksuoti minimalūs pažeidimai, atstovo spaudai teigimu, tai nepakenkė paliaubų susitarimui.

Kataras lygiagrečiai surengė „Hamas“ ir kitų šalių derybas, po kurių buvo paleista 17 tailandiečių, filipinietis ir vienas Rusijos ir Izraelio dvigubą pilietybę turintis žmogus.

Iki penktadienio, kai prasidėjo keturių dienų paliaubos, „Hamas“ buvo paleidęs tik keturis įkaitus. Penktąjį išgelbėjo Izraelio kariai, o dar du buvo rasti negyvi.

REKLAMA

„Hamas“ kovotojai apie 240 įkaitų pagrobė spalio 7 dieną, įsiveržę per Gazos Ruožo sieną su Izraeliu. Per netikėtą ataką Izraelyje kovotojai nužudė apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, nurodo žydų valstybė.

Atsakydamas į šią daugiausiai aukų pareikalavusią ataką per šalies istoriją, Izraelis pradėjo puolimą Gazos Ruože, kad sunaikintų „Hamas“.

„Hamas“ vyriausybės Gazos Ruože duomenimis, šioje palestiniečių teritorijoje žuvo beveik 15 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų