• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies sveikatos apsaugos ministras J.Manalichas pranešė, kad 33 giliai po žeme įstrigę kalnakasiai nebus išgelbėti dar kelis mėnesius. Į šią žinią nuo birželio 5d. 700 m. gylyje įstrigę darbininkai sureagavo ramiai.

REKLAMA
REKLAMA

Speciali programa, padėsianti kalnakasiams išlikti geros būklės, jau pradedama. Jie turės palaikyti gerą fizinę formą, kad galėtų būti ištraukti 66 cm. pločio tuneliu, kuris bus baigtas tik po keturių mėnesių.

REKLAMA

Anksčiau kalnakasiai primygtinai reikalavo būti išlaisvinti iki Nepriklausomybės dienos (rugsėjo 18d.), bet J.Manalichas apgailestavo, kad tai padaryti pavyks nebent prieš Kalėdas. Tuo tarpu milžiniška gręžimo mašina dar tik važiuoja į įvykio vietą.

Šachtinikai įstrigo kai sugriuvo pagrindinis susisiekimo tunelis San Jose kasykloj, apie 700km į šiaurę nuo šalies sostinės Santjago. Dabar jie glaudžiasi 50m2 ertmėje netoli pagrindinės šachtos. Sekmadienį augantis nerimas staiga virto džiaugsmu, kai pavyko užmegzti ryšį su įstrigusiaisiais, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Kad išliktų stabilios psichinės būklės, esantieji po žeme turėtų susikurti rutiną, surasti būdų pasilinksminti ir imituoti dieną bei naktį. J.Manalich teigimu vieta, kurioje dabar yra darbininkai, turi beveik du kilometrus požeminių galerijų, kuriuose būtų galima atskirti miegojimo, poilsio bei valgymo zonas. Buvo kreiptasi net į NASA klausiant, kaip pavyksta palaikyti gerą astronautų būklę ilgų misijų uždaroje erdvėje metu.

Šiuo metu pro siaurą šachtą kalnakasiai gauna gliukozės ir rehidratuojančių tablečių. Taip pat darbininkai yra gavę žibintuvėlių, akių raiščių, vaistų, kortų, kryžių su Jėzumi. Planuojama nuleisti antidepresantų, šventųjų statulėlių, Čilės vėliava.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų