V. Putinas parodė, kad Rusija – galios valstybė, kuri grįžo į tarptautinę areną, žmonėms visame pasaulyje ji patinka, ir izoliuoti jos neįmanoma“, – leidiniui pasakojo „Carnegie“ centro ekspertas Aleksandras Gabujevas.
Laikraščio straipsnyje primename, kad Vakarų politikai periodiškai siūlė boikuotuoti PČ-2018. Rusija tuomet reagavo lygiai taip pat, kaip ir į kaltinimus kišusis į JAV prezidento rinkimus – apkaltino Vakarus nusiteikimu prieš Rusiją.
Neabejotinai, turnyras nešasi ryškų viešųjų ryšių potencialą. Pavyzdžiui, visai neseniai Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas nusifotografavo kartu su Egipto futbolininku Mohamedu Salahu.
Net jeigu nekreipsime dėmesio į R. Kadyrovo reklaminę akciją, tai daugelis asmenų, esančių JAV sankcijų sąraše, nemažai prisidėjo prie to, kad šalis gautų teises surengti pasaulio čempionatą ir pasirengtų jo pradžiai.
Vos trys iš 11 miestų, kur vyksta pasaulio čempionatas, neturi ryšių su asmenimis, kurie atsidūrė sankcijų sąraše. Nors nei atvykimas į objektą, kurį pastatė oligarchas iš sankcijų sąrašo, nei futbolo žaidimas stadione, kurį tas galėjo padėti finansuoti, – nėra sankcijų pažeidimas, futbolo čempionatas suteikia Rusijai galimybę pademonstruoti, kad ekonominių apribojimų galimybės nėra beribės. Kvietimai boikotuoti Pasaulio čempionatą liko ignoruojami, konstatavo „The Financial Times“.
Rusija nepabijojo išleisti milijardus šiam futbolo turnyrui, kuris turėtų tapti pačių brangiausiu per visą istoriją. Tačiau, Kremliaus manymu, tokia prabanga atsipirks, juk turnyras sustiprins Kremliaus pretenzijas grįžti į pasaulinį galios valstybių elitą, o pačiai valstybei – pagerinti savo pašlijusį tarptautinį įvaizdį.