REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįvardijamas buvęs saugumietis Maskvos laikraščiui tvirtino, jog  Čečėnijoje tarnavusį pulkininką nužudė ne čečėnai. Pašnekovas nemano, kad tai buvo eilinis užsakytas „komercinis“ nužudymas. „Čečėnai būtų pasirinkę pigesnį būdą ir nebūtų skyrę tiek laiko kruopščiam pasirengimui, rašo newsru.com.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas laikosi  vienintelės versijos - nužudymo organizatoriai siekė provokacijos, tačiau tai nebuvo nacionalistų užmačios, kaip kad skelbia valdžios atstovai.

REKLAMA

Jo manymu, ši provokacija yra skirta grandininei reakcijai sukelti - iššaukti kitus įvykius, kurie tarsi suliptų į didelį sniego rutulį, smogiantį visai kitoje vietoje. Iki to laiko pirmąjį įvykį bus visi pamiršę arba net nesusies su J. Budanovo nužudymu.

Saugumo ekspertas atkreipia dėmesį į neeilines nužudymo detales. Anot jo, šeši šūviai atlikti greitai judant, bet labai tiksliai - keturios kulkos pataikė į galvą, dvi į krūtinę.

REKLAMA
REKLAMA

Tai rodo, kad žudikas yra įvaldęs gana retą šaudymo metodą - dupletą, suporuotus šūvius, kai per labai greitai, per trumpą laiko tarpą, nuleistukas nuspaudžiamas du kartus. Kulkos lėkė kone viena paskui kitą. Dar du šovinius žudikas paliko ginkle, kad galėtų sėkmingai pasitraukti. Todėl ir ginklo nenumetė nusikaltimo vietoje.

Sovietų Sąjungoje ir Rusijoje taip šaudyti dupletais moko tik dviejose struktūrose - karinėje kontržvalgyboje ir Vyriausiojoje žvalgybos valdyboje (GRU). Be to, šie įgūdžiai nebuvo prieinami visiems. Pašnekovas priduria, kad rusų kontražvalgyboje nebeliko specialistų, kurie gerai išmanytų ir mokytų šio šaudymo metodo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie aukštą žudikų lygį liudija ir tai, kad darydami nusikaltimą jie nė akimirkai neatsuko savo veidų į filmavimo kameras.

Viešumoje pasirodo vis naujos nužudymo detalės. Teigiama, kad nusikaltėliai spruko automobiliu, kuris buvo perdarytas ir kaip du vandens lašai panašus į vieno Maskvos gyventojo automobilį. Padirbta buvo viskas , perkalti kėbulo numeriai, valstybiniai numeriai, pasirūpinta panašiais automobilio ratlankiais.

Rusijoje nušautas dėl čečėnės nužudymo teistas rusų pulkininkas J. Budanovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų