REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusi džiazo legendos žmona nužudė vaikus

Izraelio policija aiškinasi žiaurios dvigubos žmogžudystės, įvykdytos viename Jeruzalės miesto bute, aplinkybes. Nužudytieji – vieno garsiausių pasaulyje džiazo trio įkūrėjų – muzikanto Igorio Brilio – sūnaus vaikai.

Neįmanoma susikalbėti

Nusikaltimas buvo įvykdytas rugsėjo 16-ąją, tačiau teismas apie šią tragediją ir nusikaltimo vykdytoją leido paskelbti tik po geros savaitės. Kaip praneša „NEWS.ru Israel“, šiomis dienomis Jeruzalės teismas dar 8 paroms pratęsė įtariamosios, 36 metų fleitistės Karinos Bril suėmimą. Moteris teismo posėdyje nedalyvavo, kadangi yra sunkios būklės ir guli vienoje miesto ligoninių, ją saugo policijos pareigūnai.

Į ligoninę moteris buvo atvežta be sąmonės, tačiau dabar atsigavo, tik kol kas su ja susišnekėti neįmanoma – medikai tvirtina, jog ligonei pakrikusi psichika. Su tyrėjais, kurie reikalavo moters suėmimą pratęsti penkiolikai dienų, galima žudikė dar nebendravo. Moters sveikatos būklę stebi psichiatrai. Kai ligonė pagerės, pareigūnai prašys teismo skirti jai psichiatrinę ekspertizę.

REKLAMA
REKLAMA

Teisme dalyvavo tik policijos atstovai ir du įtariamosios advokatai – Arielis Ermanas ir Viačeslavas Rodenka.

Iš pradžių teisėja Dorita Fainštein uždraudė viešai skelbti nužudytų vaikų ir įtariamosios pavardes. Policijos pareigūnai tvirtino, jog tai buvo padaryta vardan nužudytų vaikų. Tačiau Izraelio „Devintasis kanalas“ praneša, kad aukos – negyvos ir jau niekas jiems nebepakenks.

REKLAMA

Nesugebėjo sustabdyti

Rugsėjo 16-ąją policijos pareigūnai gavo pranešimą apie moterį, kuri ketina nusižudyti. Tvarkos sergėtojai tuoj pat išvyko nurodytu adresu ir Ein-Gedžio gatvės viename butų rado penkiametės mergaitės ir septynmečio berniuko lavonus. Nužudytų vaikų kūnai buvo nusėti peilio dūriais. Šalia gulėjo ir sužalota moteris, nužudytų vaikų motina Karina Bril.

Kaip praneša Izraelio spauda, tą vakarą pas Kariną nakvoti buvo likusi jos sesuo Nadiežda, kuri naktį prabudo nuo riksmų. Moteris papasakojo tyrėjams, kad ji, pamačiusi seserį peiliu badančią savo vaikus – Igorį ir Mirą, stengėsi ją nuraminti, tačiau šioji neklausė. Nepavykus Karinos sustabdyti, Nadiežda puolė pas kaimynus, kurie ir iškvietė policiją.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 7 ryto, gavę iškvietimą, į Ein-Gedžio gatvę išskubėjo medikai, tačiau vaikų išgelbėti jiems nepavyko.

Pasak policijos pareigūnų, kai jie atvyko į butą, moteris užsibarikadavo trečiame aukšte esančiame savo bute. Greitai durų išlaužti nepavyko, tad policininkai į K. Bril butą pateko per kaimynų balkoną.

Nebeapsikentė skurdo?

Kaip paaiškino Izraelio policijos viešųjų ryšių specialistas Michelis Zingermanas, įtariamoji Karina Bril iš Ukrainos į Izraelį atvyko gyventi 2013 metų balandį. Anksčiau ji buvo susituokusi su džiazo virtuozu Dmitrijumi Briliu ir gyveno Maskvoje. Išsiskyrusi su vyru moteris išvyko gyventi į Ukrainą, tačiau šios šalies pilietybės ji neturėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dviguba žmogžudystė buvo įvykdyta diena anksčiau, nei K. Bril šeimoje turėjo apsilankyti socialinis darbuotojas. Globos tarnybų atstovai teigia, jog vienišos motinos su dviem mažamečiais vaikais padėtis buvo itin sunki: šeimai nuolat trūko pinigų ir Karina dažnai bardavosi su savo vaikais.

Kaimynai papasakojo, jog moteris maždaug prieš mėnesį buvo uždariusi savo vaikus balkone ir ilgai jų neįleido į kambarį. Tačiau jokių psichinės ligos simptomų niekas neįžiūrėjo – su kaimynais moteris bendravo normaliai.

Palaidojo ir išvyko

Interpolo darbuotojai apie tragediją pranešė K. Bril artimiesiems, kurie gyvena Maskvoje. Jau rugsėjo 17-ąją į Izraelį atskrido vaikų tėvas D. Brilis su tėvu bei broliu ir jau kitą dieną vienose Jeruzalės kapinėse nužudytieji vaikai buvo palaidoti. Po laidotuvių D. Brilis tuoj pat išvyko iš šalies.

REKLAMA

Žurnalistams muzikantas tvirtino, jog nė neįtaręs, kas gresia jo vaikams ir kad su buvusia žmona kažkas negerai. „Aš nežinau, kas ten įvyko bet, matyt, kažkas baisaus. Reikėjo izoliuoti vaikus, jei kilo įtarimų, kad Karinos psichika pašlijo! Jeigu jie (vaikai) būtų nors trumpai užsiminę, kad vyksta kažkas negero, tučtuojau būčiau vaikus pasiėmęs“, – žurnalistams sakė D. Brilis.

Kalbėti apie savo buvusią žmoną, muzikantas nepanoro.

Pasak įtariamosios sesers Nadieždos, Karina nebegalėdama kęsti skurdo, buvo nutarusi nusižudyti, tačiau nenorėjo našlaičiais palikti savo vaikų. „Tik taip aš galiu paaiškinti jos poelgį“, – sakė Nadiežda.

REKLAMA

Šeiminis trio

Dmitrijus Brilis ir jo dvynys brolis gimė 1972 metais Maskvoje, garsaus džiazo pianisto Igorio Brilio šeimoje.

Abu broliai 1982 metais įstojo į Isaoko Dunajevskio muzikos mokyklos klarneto klasę. Po penkerių metų berniukai perėjo į kitą muzikos mokyklą, kur mokėsi groti saksofonu.

Besimokydami broliai Briliai organizavo pirmąjį savo ansamblį, kuris 1993 metais, Bukarešte (Rumunija) vykusiame Tarptautiniame konkurse laimėjo pagrindinį prizą.

1990 metais Dmitrijaus tėvas kartu su sūnumis subūrė ansamblį „Igoris Brilis ir Naujoji karta“. Po metų broliai Briliai įstojo į Rusijos Gnesinų muzikos akademiją džiazinės muzikos fakultetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 1991 metų „Igoris Brilis ir Naujoji karta“ tapo vienu populiariausių ir dažniausiai koncertuojančių ansamblių visoje Rusijoje. Šis kolektyvas koncertavo ne tik įvairiuose Rusijos miestuose ir miesteliuose bei NVS (10-ies Nepriklausomų valstybių sandrauga) šalyse, bet ir dalyvavo tarptautiniuose džiazo festivaliuose Indonezijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Danijoje, Indijoje, Kanadoje.

Garsūs visame pasaulyje

1991 metais Džakartoje Briliai, dalyvavę Tarptautiniame džiazo festivalyje, grojo kartu su garsiais Amerikos džiazo virtuozais: Li Ritenuru, Arturu Sandovalu, Kendi Dalferiu, Erlu Klagu ir kitais.

1998 metais, kai Indijos sostinėje Delyje vyko Rusų kultūros dienų renginiai, jų metu taip pat koncertavo ir garsusis šeiminis trio.

REKLAMA

1999 metais broliai Briliai susibūrė į duetą ir po metų išleido savo pirmąjį albumą „Immersion“.

Broliai ne tik koncertavo ir dirbo įrašų studijose, bet nuo 1996 metų dar ir dėstytojavo Gnesinų vardo muzikos mokykloje, Moišės Maimonido vardo muzikos akademijoje, muzikos koledže „Koncortas“.

2010 metų pabaigoje trio „Bril Family“ („Brilių šeima“) Žydų kultūros centre parodė muzikinį spektaklį „Kaip tampė pianiną“, kurio bendraautoriumi buvo garsus rašytojas satyrikas Viktoras Šenderovas. Šio spektaklio metu debiutavo fleitistė Karina Bril – Dmitrijaus žmona, kuri atliko garsaus prancūzų kompozitoriaus Klodo Debiusi kūrinius.

REKLAMA

Brilių šeimos nuopelnus įvertino ir Rusijos valdžia. 2009 metais, tuometinis Rusijos Federacijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas asmeniškai pasveikino Igorį Brilį su šio 65-uoju gimtadieniu ir įvertino ne tik muzikinį džiazo virtuozo talentą, bet ir jo pedagoginius sugebėjimus.

2013 metų rugsėjį dienos šviesą išvydo naujas Andrejaus Makarievičiaus albumas „Jidiš Džiazas“. Šiame albume įrašyti ir brolių D. ir A. Brilių atliekami kūriniai.

I. Brilis gerai žinomas ir Lietuvoje. Su juo ne vieną kartą yra koncertavęs išskirtinis, turintis savitą stlių, vienas iškiliausių Lietuvos džiazo atstovų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas.

Zbignevas JANKOVSKIS  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų