Buvęs Estijos prezidentas pasiūlė nebeleisti rusų į ES „Ant kortos pastatytas Europos saugumas. Užteks“

Buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pasiūlė santykių su Rusija krizės sprendimą: uždrausti įvažiavimą į ES visiems Rusijos gyventojams. Jo teigimu, tai yra reikalinga siekiant užtikrinti Europos saugumą.

„Galbūt mums reikalinga „pertraukėlė“ visiems – aš turiu omenyje bet kokiems – vizitams iš Rusijos. Iki įsiveržimo į Krymą tie žmonėms iš aukšto reikalavo bevizio režimo su ES. Paprasčiausiai įšaldykite vizas, išskyrus išskirtines šeimynines aplinkybes. Ant kortos pastatytas Europos saugumas. Užteks“, – skelbiama anglų kalba parašytame buvusio prezidento pranešime „Twitter“.

Sulaukė aršios kritikos

T. H. Ilvesas sulaukė šimtų komentarų, į ką politikas atsakė: „Visiems skaitlingiems troliams, kurie vimčioja ir rašinėja man niekus: čia ne aš, vaikučiai. Jeigu Rusija įvykdys Ukrainos puolimą ir įsiverš, kai leidžia numanyti karinės technikos transportavimas ir kaip tvirtina televizija geriausiu metu, vizos bus Europoje bus neabejotinai svarstomos. Su manimi ar be manęs“, – rašė jis savo „Twitter“ paskyroje.

Skeptiškai nusiteikusiems ir į „paprastus rusus, kurie turi šeimas ar studijas“ apeliuojantiems pašnekovams T. H. Ilvesas paaiškino, kad „Europa taip pat turi studijas, šeimas ir pan.“ ir paragino  tiesiog nustoti čia žudyti žmones.

Europarlamentarė Jana Toom skeptiškai vertino T. H. Ilveso siūlymą. „Kam čia smulkintis, gal tada geriau iškart karą skelbiam“, – savo „Facebook“ rašė politikė.

T. H. Ilvesas publikavo šį pranešimą savaitgalį, po to, kai paaiškėjo skandalinga informacija iš Čekijos. Praha išsiuntė 18 rusų žvalgybininkų, prisidengusių diplomatine veikla, dėl sąsajų su Rusijos spec. tarnybų organizuotu sprogdinimu 2014-aisiais viename iš čekų amunicijos sandėlių.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-04-19 10:25:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
puiki mintis, nes dabar pusė iš atvykstančių į ES yra GRU smogikai arba KGB "diplomatai" lagaminais vežantys eurus korumpuotiems ES valdininkams.
Atsakyti
-10

G
Gera idėja
2021-04-19 10:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai reikėjo juos aklinai uždaryti. Oficialiai traktuoja panieką vakarams ir didelį lojalumą savo tėvynei. Bet elgiasi kardinaliai priešingai: kas tik turi galimybių tuoj pat bėga į vakarus gydytis, mokytis, apsipirkti. Vakarai juos kaip tarakonus tručija, išspiria lauk, o jie be jokios savigarbos vėl šliaužia ir šliaužia.
Atsakyti
-10

p
pilietis
2021-04-19 10:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
seniai laikas diktatoriui putinui jo vieta o kai zmones nebegales del savo diktatoriaus kruvinu olanu patekti i ES tada prades blaiviau mastyti uztenka niekinti visa laisvaji pasauli kazkokiam susireiksminusiam plesikui
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų