Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvoje viešintis Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace'as penktadienį pareiškė, kad per derybas su rusų kolegomis išgirdo patikinimą, kad Rusija neketina pulti Ukrainos.

Maskvoje viešintis Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace'as penktadienį pareiškė, kad per derybas su rusų kolegomis išgirdo patikinimą, kad Rusija neketina pulti Ukrainos.

REKLAMA

„Išklausėme pono Šoigu ir pono Gerasimovo patikinimų, kad jie nepuls Ukrainos, ir raginome vesti dialogą, kad išspręstume bet kokį Rusijos susirūpinimą“, – per spaudos konferenciją sakė B. Wallace'as, paminėdamas Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu ir generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą.

Britų gynybos sekretorius sakė per derybas pabrėžęs, kad NATO laikosi principo, kad visos šalys turi turėti teisę rinktis sąjungininkus pačios.

Derybose taip pat daug dėmesio skirta dvišalių santykių gerinimui ir pasitikėjimo stiprinimo priemonėms, siekiant išsklaidyti abejones, kad NATO yra „kažkas daugiau nei gynybinis aljansas“, pridūrė B. Wallace'as.

REKLAMA

Pačias derybas Maskvoje JK gynybos sekretorius pavadino konstruktyviomis.

„Tai buvo konstruktyvi ir nuoširdi diskusija, esu dėkingas, kad ponas Šoigu sutiko susitikti su manimi aptarti daugybę klausimų, įskaitant tebesitęsiančią įtampą aplink Ukrainą ir pasienyje“, – teigė jis.

B. Wallace'as teigė, kad su kolegomis iš Rusijos detaliai aptarė Maskvos NATO pasiūlytą sutarties dėl saugumo garantijų projektą.

„Mes taip pat sutarėme, kad svarbu įgyvendinti Minsko susitarimus kaip žingsnį į priekį. Aš aiškiai pasakiau, kokias tragiškas pasekmes invazija į Ukrainą turėtų visiems piliečiams – tiek Ukrainos, tiek Rusijos, taip pat saugumui Europoje“, – sakė JK gynybos sekretorius.

REKLAMA
REKLAMA

B. Wallace'as nurodė besitikintis tolesnio dialogo su S. Šoigu, taip pat to, kad vyks bendravimas tarp Britanijos ir Rusijos generalinių štabų.

Santykiai „artimi nuliui“

S. Šoigu anksčiau penktadienį pareiškė, kad Maskvos ryšiai su Londonu yra pasiekę žemumas ir yra „artimi nuliui“.

„Deja, mūsų bendradarbiavimo lygis yra artimas nuliui ir tuoj peržengs nulinį dienovidinį ir pereis į neigiamą pusę, o tai nepageidautina“, – Rusijos naujienų agentūrų išplatintame komentare sakė S. Šoigu.

Jis nurodė, kad tikisi derybų „be jokio eskalavimo arba dar didesnio temperatūros kaitimo“ Rusijos ir NATO santykiuose.

S. Šoigu taip pat kaltino Vakarus „prikimšus“ Ukrainą ginklų.

„Jie ateina iš visų pusių ir tai daroma viešai. Tai daroma demonstratyviai. Ne visai aišku, kodėl“, – sakė jis.

B. Wallace'as, lydimas JK ginkluotųjų pajėgų vado Tony Radakino, buvo dar vienas į Maskvą atskridęs Vakarų pareigūnas, desperatiškai ieškant diplomatinio krizės dėl Ukrainos sprendimo būdo.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija prie Ukrainos sienų yra sutelkusi per 100 tūkst. karių, ir Vakarai baiminasi, kad Kremlius gali nuspręsti pradėti ataką.

B. Wallace'o vizitas surengtas praėjus dienai po JK užsienio reikalų sekretorės Liz Truss susitikimo su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu Maskvoje. Susitikimas nebuvo vaisingas ir baigėsi abipusiais kaltinimais.

Londono ir Maskvos santykiai yra pasiekę visų laikų žemumas, Rusijai išskiriant JK kaip vieną priešiškiausių jos atžvilgiu iš Vakarų šalių.

Pastarąjį kartą JK ir Rusijos gynybos ministrų susitikimas vyko 2013 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų