Britanijos diplomatijos vadovas ragina JT reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pirmadienį paragins JT Žmogaus teisių tarybą imtis priemonių prieš Rusiją dėl piliečių teisių pažeidimų, pirmadienį pranešė dienraštis „The Telegraph“.

Pasak leidinio, ministras kaltins Rusiją „žmogaus teisių pažeidimais“ ir „tarptautinių įsipareigojimų nevykdymu“.

„Esame susidūrę su tikrai baisia ​​ir sukrečiančia padėtimi dėl Rusijos, JT Saugumo Tarybos nuolatinės narės“, – D. Raabo pareiškimo ištrauką citavo laikraštis.

Anot „The Telegraph“, ministro kalboje sakoma, kad rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno įkalinimas, Londone nuomone, „didina viso pasaulio susirūpinimą, nes Rusija nevykdo savo tarptautinių įsipareigojimų“.

JK diplomatijos vadovas ragins kitas šalis įvertinti, kaip Maskva vykdo įsipareigojimus žmogaus teisių srityje ir gerbia vertybes, kurias įpareigota ginti Žmogaus teisių taryba.

D. Raabas taip pat ketina atkreipti dėmesį į nerimą keliančią padėtį Baltarusijoje, Mianmare ir Kinijoje.

Britų sekretorius ragins Tarybą atlikti nuodugnų tyrimą dėl Baltarusijos, „prezidentui [Aliaksandrui Lukašenkui] žiauriai susidorojant su disidentais“ ir „suklastojus“ rugpjūtį įvykusius rinkimus.

Jis kvies valstybes nares reaguoti ir į pranešimus apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Mianmare bei Kinijos Sindziango regione.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų