Britanija priėmė naują spaudos reguliavimo sistemą, spauda skundžiasi pavojumi žodžio laisvei

Didžioji Britanija trečiadienį pritarė naujai spaudos reguliavimo sistemai, bet laikraščiai tvirtina, kad ji yra drakoniška ir kelia pavojų žodžio laisvei, nors buvusios spaudos ekscesų aukos sako, kad jos reikėjo jau seniai.

Vyriausybė nurodo, kad nori išgyvendinti dalį spaudos apėmusią skandalų kultūrą, kurią atskleidė ilgas teisėjų tyrimas. Tarp atskleistų dalykų yra vieno laikraščio dalyvavimas įsilaužiant į nužudytos moksleivės mobilųjį telefoną.

"Tai apsaugos spaudos laisvę ir pasiūlys atitaisymą, kai padaromos klaidos", - savo oficialioje "Twitter" paskyroje parašė Britanijos Kultūros ministerija.

Valstybės vadovės karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) patarėjų politikos klausimais grupė drauge su monarche pritarė naujajai sistemai.

Šie pakeitimai sudaro sąlygas įsteigti naują spaudos reguliavimo instituciją, kuri galės skirti baudas iki 1 mln. svarų, ir palengvina vargus žmonėms, kurie jaučia, kas spauda juos nuskriaudė, ir nori ją apskųsti.

Visos trys politinės partijos, tarp jų - valdančioji ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) Konservatorių partija, remia naująsias taisykles.

REKLAMA

Britų spauda nesėkmingai bandė teismuose blokuoti naująją sistemą ir tvirtina, kad dėl jos industrija nebus apsaugota nuo galimo politinio kišimosi, nes parlamentas, jei norės, galės tą sistemą keisti.

Tačiau vyriausybė šį kaltinimą atmeta ir sako, jog užuot įvedę įstatyminio spaudos reguliavimą, jie tik pasirinko tam tikrą savireguliacijos formą, nors ir griežtesnę nei spauda norėjo.

Daugelis laikraščių užsiminė, kad ir toliau aiškinsis teisines galimybes naujajai sistemai panaikinti. Jie taip pat sakė, kad ignoruos ją taip bandydami paversti ją neefektyvia.

Kol kas neaišku, kaip toks konfliktas galėtų būti išspręstas.

Dešinės pakraipos laikraščio "The Daily Telegraph" redaktorius Tony Gallagheris (Tonis Galaheris) po naujosios sistemos priėmimo sakė: "Galimybės mums pasirašyti už valstybės kišimąsi: nulis".

Tačiau nuo spaudos nukentėjusių asmenų gynimo grupė "Hacked Off" sveikino sprendimą ir ragino spaudą atsisakyti "neprotingo" nepritarimo naujajai sistemai.

"Spauda turėtų pasinaudoti galimybe pademonstruoti visuomenei, jog nebijo ... padorių etikos standartų ir didžiuojasi, kad yra atsakinga žmonėms, kuriems ir apie kuriuos rašo", - sakoma grupės pareiškime.

Naujosios taisyklės buvo patvirtintos tą pačią dieną, kai Londono teismas išgirdo, kad du buvę Ruperto Murdocho (Ruperto Merdoko) laikraščių redaktoriai prižiūrėjo įsilaužimų į telefonus ir neteisėtų užmokesčių sistemą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
a
as
2013-10-31 13:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa tai (sitas istatymas) yra tik irankis paveikti The Guardian ir kitus spaudos kanalus, kurie demaskuoja NSA ir GCHQ naudodami Snowden'o atskeistus dokumentus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų