Brazilijoje kovą sunkia COVID-19 forma pirmą kartą sirgo daugiau jaunesnių pacientų

Brazilijoje praėjusį mėnesį intensyvios terapijos skyriuose pacientų, sergančių COVID-19 ir jaunesnių nei 40 metų, skaičius viršijo vyresnio amžiaus šia liga sergančių pacientų skaičių, sekmadienį pranešė tyrėjas.

Kovo mėnesį 39 metų ar jaunesnių žmonių, gydytų intensyvios terapijos skyriuose dėl COVID-19, skaičius staiga išaugo iki daugiau nei 11 tūkst., arba 52,2 proc., pranešė Brazilijos intensyviosios medicinos asociacija.

Palyginus, pandemijos pradžioje šio amžiaus pacientai sudarė 14,6 proc. visų intensyvios terapijos skyriuose gydytų pacientų, ir maždaug 45 proc. laikotarpiu nuo rugsėjo iki vasario.

„Anksčiau šiai pacientų grupei būdavo būdinga tik ne tokia sunki ligos forma ir jiems nereikėjo intensyvios priežiūros. Taigi šios amžiaus grupės žmonių skaičius labai padidėjo“, – pažymėjo dr. Ederlonas Rezende, vienas iš Brazilijos intensyviosios medicinos asociacijos (AMIB) iniciatyva įgyvendinto tyrimų projekto koordinatorių.

Jo teigimu, šį padidėjimą gali lemti įvairūs veiksniai.

Vyresni nei 80 metų pacientai, kurių skaičius kovo mėnesį sumažėjo nuo 13,6 proc. iki 7,8 proc., dabar iš esmės yra paskiepyti.

Jaunimas taip pat dažniau užsikrečia virusu, nes jei eina į darbą ar tikisi, kad yra mažiau pažeidžiami, pridūrė E. Rezende.

Kitas veiksnys gali būti naujoji braziliška atmaina, žinoma kaip P1, kuri, pasak ekspertų, iš dalies lėmė kovą užfiksuotą COVID-19 protrūkį.

Skaičiai rodo, kad atmaina P1, kuria gali užsikrėsti jau anksčiau COVID-19 užsikrėtę žmonės, taip pat gali lengviau plisti, pažymėjo E. Rezende.

„Dabar į intensyvios terapijos skyrius guldomi jaunesni pacientai, kurie neserga gretutinėmis ligomis, tačiau kuriems pasireiškia sunkesnė ligos forma“, – naujienų agentūrai AFP teigė ekspertas.

Kovo mėnesį intensyvios terapijos skyriuose gydytų pacientų, prieš tai nesiskundusių sveikata, skaičius padidėjo beveik trečdaliu – iki 30,3 procento.

Remiantis projekto duomenimis, pacientų, kuriems buvo taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija, dalis pasiekė 58,1 proc. – rekordinį lygį pandemijos metu.

Kovą Brazilijoje užregistruota daugiau kaip 66,5 tūkst. mirčių dėl COVID-19. Tai daugiau nei dvigubai viršijo ankstesnį mėnesio rekordą, užfiksuotą 2020 metų liepos mėnesį.

Šalyje, turinčioje 212 mln. gyventojų, virusas nusinešė iš viso daugiau nei 351 tūkst. gyvybių. Pagal šį rodiklį Brazilija nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų