Kaltinimai nuskambėjo iš Jimo Roy, juristo, atstovaujančio ieškovų komitetui, lūpų. Komitetas, savo ruožtu, atstovauja tūkstančių verslovių ir individualių asmenų interesams.
J. Rojus pareiškė JAV apygardos teisėjui Carlui Barbieriui, kad BP vadovai didžiausią dėmesį telkė į išlaidų mažinimą. "BP vadovai, kuriems išlaidų sumažinimas ir naftos gavyba yra svarbiau už saugumą, turėtų prisiimti atsakomybę už įvykusią tragediją", - sakė jis.
Bendrovei gresia didžiausia bauda per visą civilinių bylų istoriją - iki 17,6 mlrd. dolerių.
BP praėjusiais metais sutiko sumokėti 4,5 mlrd. dolerių baudžiamosioms pretenzijoms dėl nuotėkio Meksikos įlankoje sureguliuoti. Be to, ji jau sumokėjo 7,8 mlrd. dolerių dėl nuotėkio nukentėjusiems asmenims ir verslovėms.
Sprogimas naftos platformoje "Deepwater Horizon" 2010 m. balandį tapo didžiausia ekologine katastrofa per visą JAV istoriją. Sustabdyti naftos nuotėkį pavyko tik 2010 m. rugpjūčio 4 d. Per avariją žuvo 11 žmonių, į Meksikos įlankos vandenis išsiliejo 4,9 mln. barelių naftos. Projekto operatorė buvo britų BP, jo akcininkai - "Anadarko" ir MOEX Offshore", nuskendusi platforma priklausė kompanijai "Transocean".