„Nepaisant jų drąsos ir didžiulio pasiaukojimo, tūkstančiai LGBTQI+ tarnybos narių buvo priversti pasitraukti iš kariuomenės dėl savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Kai kurie iš šių patriotiškai nusiteikusių amerikiečių buvo baudžiami karo lauko teisme ir dešimtmečius nešė šios didžiulės neteisybės naštą“, – pareiškime sakė J. Bidenas.
Jis sakė, kad šiuo gestu „užtikrina, kad mūsų ginkluotųjų pajėgų kultūra atspindėtų vertybes, kurios daro mus išskirtine tauta“.
Šis sprendimas konkrečiai susijęs su 1951 metais priimto Karinio teisingumo kodekso 125 straipsniu, kurį Kongresas 2013-aisiais pripažino nebeaktualiu. Pagal jį homoseksualūs santykiai tarp suaugusių asmenų abipusiu sutikimu buvo laikomi nusikaltimu, kurį nagrinėja karo lauko teismas.
Vienas aukšto rango JAV pareigūnas žurnalistams sakė, kad tūkstančiai žmonių gali pretenduoti į malonę.
Visi kariai, kuriems bus suteikta malonė, taip pat galės pakeisti savo karinius dokumentus, o tai jiems suteiks teisę gauti išmokas, į kurias anksčiau jie negalėjo pretenduoti.
Jungtinėse Valstijose homoseksualūs asmenys negalėjo tarnauti kariuomenėje iki 1994 metų, kai įsigaliojo politika, praminta „neklausk, nesakyk“.
Tuo metu nebuvo galima klausinėti karių apie jų seksualinę orientaciją, tačiau gėjai, lesbietės ir biseksualūs asmenys, tarnaujantys ginkluotose pajėgose, iki pat šios politikos panaikinimo 2011 metais privalėjo savo orientaciją slėpti, kad nebūtų atleisti iš kariuomenės.
2023 metų rugsėjį Gynybos departamentas paskelbė, kad atliks peržiūrą, siekdamas nustatyti veteranus, kurie dėl savo seksualinės orientacijos buvo atleisti iš karinės tarnybos, taip panaikinant galimybę jiems gauti išmokas ir pakenkiant tolesnio įsidarbinimo perspektyvoms. Gynybos departamentas ketino ištaisyti šių veteranų įrašus, jeigu jie to nusipelnė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!