• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas JAV Senato sprendimą užblokuoti pagalbos paketą Ukrainai pavadino politiniu šantažu.

JAV prezidentas Joe Bidenas JAV Senato sprendimą užblokuoti pagalbos paketą Ukrainai pavadino politiniu šantažu.

REKLAMA

Komentuodamas Respublikonų partijos atsisakymą paremti Kongreso įstatymo projektą, kuriuo numatoma skirti papildomų lėšų nacionaliniam saugumui užtikrinti, į kurį įeina ir pagalba Ukrainai, J. Bidenas sakė, kad nepatvirtinti paramos – per didelė rizika.

„Kongreso respublikonai grasina nutraukti paramą Ukrainai, jei jiems nepavyks prastumti savo itin šališkos pasienio politikos. 

Tai tikras ir paprastas politinis šantažas. Rizika per didelė, pasekmės per didelės, kad būtų galima žaisti politinius žaidimus“, – savo „X“ paskyroje pasisakė J. Bidenas.

JAV Senatas užblokavo 106 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui

Respublikonų senatoriai trečiadienį blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, demokratams atsisakius numatyti nelegalios migracijos reformas.

REKLAMA

Trečiadienio balsavimas tapo ženkliu J. Bideno pralaimėjimu. Kiek anksčiau jis įspėjo JAV Kongresą, kad šis finansinis paketas yra itin svarbus, nes Rusijos prezidento Vladimiro Putino pergalė Ukrainoje neatbaidytų ir jis siektų pulti NATO šalis.

Į paketą įtraukta apie 60 mlrd. dolerių (55,5 mlrd. eurų), skirtų padėti Ukrainai. Taip pat numatyta apie 10 mlrd. dolerių (9,29 mlrd. eurų) parama Izraeliui konflikte su palestiniečių kovotojų grupuote „Hamas“ ir tam tikra pagalba Taivanui.

REKLAMA
REKLAMA

JAV Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris pažadėjo vėliau surengti balsavimą dėl respublikonų reikalaujamų sienos apsaugos priemonių, siekiant surinkti 60 balsų, reikalingų pirmajai procedūrinei kliūčiai įveikti.

Tačiau respublikonai balsavo prieš pagalbą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, argumentuodami, kad JAV vyriausybė nesiima veiksmų dėl kasdien iš Meksikos atvykstančių beveik 10 tūkst. migrantų. 

JAV respublikonai twisingai reikalauja uždaryti siena su Meksika. Kodel prezidentas to nedaro ? Amerikieciai nori gyventi savo šalyje be nelegalu.
Arba-nemyžk į miltus, nekelk dulkių.
seni , nepersk i vandeni nebaidyk karosu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų