naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija penktadienį pasmerkė Baltarusiją už tai, kad ji teisia įkalintą Nobelio premijos laureatą Alesį Bialiackį ir du jo bendražygius.

Vokietija penktadienį pasmerkė Baltarusiją už tai, kad ji teisia įkalintą Nobelio premijos laureatą Alesį Bialiackį ir du jo bendražygius.

REKLAMA

Išvakarėse prasidėjęs teismas, A. Bialiackio šalininkų nuomone, yra bandymas susidoroti su jo įkurta pagrindine šalies teisių gynimo grupe „Viasna“.

„Federalinė vyriausybė griežtai smerkia politiškai motyvuotą parodomąjį teismo procesą Baltarusijoje prieš Bialiackį, taip pat Valianciną Stefanovičių bei Uladzį Labkovičių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Ministerija teigė, kad trys vyrai teisiami „tik dėl jų įsipareigojimo ginti žmogaus ir pilietines teises“.

„Federalinė vyriausybė reikalauja, kad Minsko valdantieji paleistų visus daugiau kaip 1 400 politinių kalinių. Smurtas ir represijos prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę turi liautis“, – sakoma pranešime.

REKLAMA

60 metų A. Bialiackis, kuris pernai tapo vienu iš Nobelio taikos premijos laureatų, ir jo bendražygiai V. Stefanovičius ir U. Labkovičius sulaikyti nuo 2021-ųjų liepos.

REKLAMA

Iš pradžių jie buvo apkaltinti mokesčių vengimu.

Lapkritį „Viasna“ sakė, kad teisių gynėjai dabar kaltinami kontrabandos būdu į Baltarusiją įvežę „didelę grynųjų pinigų sumą“, kuria esą buvo finansuojama opozicijos veikla.

Jiems gresia 7–12 metų kalėjimo bausmės.

Jie įkalinti po 2020 metais vykusių masinių demonstracijų prieš režimą, kurios kilo po to, kai autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasiskelbė laimėjęs rinkimus, kuriuos tarptautinė bendruomenė laiko suklastotais.

REKLAMA

Padedamas Rusijos vadovo Vladimiro Putino, A. Lukašenka susidorojo su opozicijos judėjimu, įkalindamas savo kritikus arba priversdamas juos pasitraukti į tremtį.

Prasidėjus didelio atgarsio sulaukusiam A. Bialiackio teismo procesui, Minskas taip pat planuoja pradėti procesus nepriklausomų žurnalistų bei tremtyje gyvenančios opozicijos veikėjos Sviatlanos Cichanouskajos atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų