Dėl parlamentinės neliečiamybės M. Arenai šiuo metu negali būti išduotas arešto orderis.
Ji yra viena iš grupės politinių veikėjų, įtariamų priėmus kyšius iš Kataro ir Maroko mainais už jų interesų tenkinimą. M. Arena ir minėtos šalys griežtai neigia, kad yra su tuo susiję.
Praėjus daugiau nei metams nuo skandalo pradžios, socialistė politikė buvo apklausta pirmą kartą, naujienų agentūrai AFP sakė jos advokatė Michele Hirsch.
„Ji išsamiai atsakė į visus jai pateiktus klausimus, paaiškindama savo darbą Europos Parlamente, savo įsipareigojimus ir pasiekimus žmogaus teisių srityje“, – teigė ji.
Pasak bylai artimo šaltinio, liepą atlikus vieną iš šešių kratų M. Arenos ir jos aplinkos žmonių namuose, jos sūnaus, gyvenančio kaimynystėje, namuose buvo rasta 280 tūkst. eurų grynaisiais.
Tačiau interviu Belgijos dienraščiams „Le Soir“ ir „La Libre Belgique“ ji sakė, kad pinigai neturi nieko bendra su „Katargeitu“. „Aš neturiu nieko bendra su šiuo reikalu“, – teigė 57 metų moteris.
Skandalas kilo 2022-ųjų gruodžio 9-ąją, kai policijos reidų metu Briuselyje Graikijos europarlamentarės Evos Kaili ir buvusio Italijos europarlamentaro Pjero Antonio Panzeri namuose buvo rasta 1,5 mln. eurų grynaisiais.
Kaltinimai iš viso pateikti septyniems asmenims. Belgijos prokuratūros tyrime kaltinimai taip pat pateikti dar dviem EP nariams – Andrea Cozzolino ir Marcui Tarabellai.
Tyrime minima M. Arenos pavardė, nes ji žinoma kaip P. A. Panzeri bendražygė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!