Šią išvadą BBC žurnalistai padarė išstudijavę 9 327 Ukrainoje žuvusių karių nekrologus. Iš jų 1 910 žmonių kovojo Gynybos ministerijos „Štorm-Z“ daliniuose, o 7 417 – „Wagner“ gretose. Apskaičiuota, kad „Wagner“ užverbuoti kaliniai, kuriems vadovavo Jevgenijus Prigožinas, fronte gyvi galėdavo išlikti mėnesiu ilgiau.
Įvardijo mirtingumo priežastis
BBC kaip tikėtiną šios tendencijos priežastį nurodo nepakankamą Gynybos ministerijos suteikiamą apmokymą. Pavyzdžiui, tarp į „Wagner“ užverbuotų kalinių nebuvo tokių, kurie mirė per pirmąsias dvi tarnybos savaites, o „Štorm-Z“ daliniuose tokių atvejų būta.
Kita priežastis – prasta naujokų ekipuotė. Remiantis kalinių liudijimais, po verbavimo Gynybos ministerija perdavė juos į apsišaukėliškų Luhansko ir Donecko „liaudies respublikų“ pavaldumą, o šios dažnai atsisakydavo išduoti net būtiniausius daiktus. Nuteistieji negaudavo nei tranšėjoms kasti reikalingos įrangos, nei pirmosios pagalbos rinkinių, o ginklai galėjo būti sugedę.
„Wagner“ kur kas atsakingiau elgėsi su visų savo kovotojų įranga ir atsargomis.
„Privačiam rangovui nenaudingi pertekliniai nuostoliai – tai kenkia jo kišenei, todėl „Wagner“ samdiniai aprūpinti geru uždaru ryšiu, moderniais bepiločiais lėktuvais ir pan.“ – kiek anksčiau pasakojo jau žuvęs Rusijos kariuomenės seržantas Andrejus Morozovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!