Barackas Obama taisys „sugedusią“ JAV imigracijos įstatymą

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ketvirtadienį išdėstys planą, kaip pataisyti „sugedusius“ įstatymus, dėl kurių milijonai dokumentų neįregistruotų migrantų patenka į neapibrėžtą padėtį.

Trečiadienį patvirtinęs, kad ketina paskelbti prezidentinį įsaką, siekdamas išspręsti šią įsisenėjusią problemą, B.Obama tuo pačiu metė iššūkį savo oponentams respublikonams Kongrese, kurie nesugebėjo priimti įstatymų, numatančių platesnes imigracijos reformas.

Prezidentas detalių neatskleidė, bet pareigūnai kėlė prielaidą, jog jo įsakas gali suteikti dokumentų neturintiems migrantų vaikams, gimusiems Jungtinėse Valstijose, didesnę apsaugą nuo deportavimo ir leisti jiems teisėtai keliauti.

Tokie žingsniai gali sumažinti deportacijos grėsmę 5 mln. dokumentų neturinčių migrantų, kurių Amerikoje, kaip manoma, yra iš viso 11 milijonų.

„Visi sutinka, kad mūsų emigracijos sistema sugedusi – deja, Vašingtonas per ilgai leido bręsti šiai problemai“, – B.Obama sakė savo vaizdo pranešime.

Paskelbęs apie savo planus ketvirtadienį geriausiu televizijos eterio laiku parodytame pranešime, B.Obama kitą dieną leisis į kelią, reklamuodamas savo planą per renginį vienoje Las Vegaso mokykloje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų