Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos režimo Saugumo tarybos generalinis sekretorius Aleksandras Volfovičius pasisakė migrantų tema vietos televizijoje. Dėl migrantų srauto per savo atstovaujamą šalį jis tradiciškai kaltina „kolektyvinius Vakarus“, tačiau pirmą sykį užsiminė ir apie galimas derybas su ES.

Baltarusijos režimo Saugumo tarybos generalinis sekretorius Aleksandras Volfovičius pasisakė migrantų tema vietos televizijoje. Dėl migrantų srauto per savo atstovaujamą šalį jis tradiciškai kaltina „kolektyvinius Vakarus“, tačiau pirmą sykį užsiminė ir apie galimas derybas su ES.

REKLAMA

A. Lukašenkos patikėtinis, generolas ir buvęs šalies generalinio štabo vadas A. Volfovičius aiškino, kad „problemos šaknys yra ne Baltarusijoje“ ir filosofavo klausimu: „O iš kur tie migrantų srautai apskritai atsirado?“.

Sąmoningai pamiršęs, kad į jo šalį visiškai legaliai atskrendantys migrantai vėliau atsiduria pasienyje su ES šalimis, Saugumo tarybos vadas aiškino, kad dėl „kadaise nuostabių šalių“ Libijos, Irano, Irako, Sirijos, Afganistano problemų yra kalti Vakarai, nes likusios Artimųjų Rytų šalys „klesti“, o liaudis anksčiau jo minėtose šalyse „gyveno laimingai ir net negalvojo apie Centrinę ar Rytų Europą“.

„Mes išgirdome naujienose per televizorių, kad Lukašenka nesaugos sienų, – „Current Time“ cituojamas vienoje iš pabėgėlių stovyklų Lietuvoje kalbintas 16-meti Amanas Mehari iš Eritrėjos. – Iš pradžių mes nepatikėjome, bet vėliau pasirodė vaizdo įrašas, kuriame kažkokie žmonės kirto sieną. Tuomet mes pamatėme, kad durys atidarytos, ir aš sau pasakiau, kad reikia vykti“.

REKLAMA

A. Volfovičius eilinį sykį pakartojo Kremliaus propagandinę liniją apie „nekonstituciniu būdu pašalintus vietos lyderius“ – didžiausią abiejų daugiau nei 20 metų savo šalis valdančių diktatorių baimę – ir „sugriovė ten miestus, sukūrė situaciją, kurioje pasireiškė badas, skurdas“. „Aišku, žmonės bėga gelbėti savo vaikus, savo šeima“, – aiškino A. Volfovičius.

„Būtinos derybos“

Tačiau po ilgai trukusio monologo A. Volfovičius, net ir neklaustas, pasiūlė „išeitį“ iš situacijos: „reikia sėsti prie derybų stalo“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, mano manymu nėra problemos sprendimas (užkardų statymas ir migrantų grąžinimas į Baltarusiją, – red. past.). Reikia jau sėstis prie derybų stalo ir ieškoti konsensuso, sprendimo. Tačiau pirmąjį žingsnį turi žengti partneriai, o ne Baltarusija“, – aiškino jis.

Kalbėtis apie derybų būtinybę Baltarusiją galėjo paskatinti augantis tarptautinis spaudimas dėl nelegalios migracijos skatinimo į ES šalis, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos šalių politika – neįsileisti migrantų pas save. Pats A. Volfovičius pripažino, kad ES šalys į Baltarusiją „bandė išstumti“ 8,5 tūkst. migrantų, o kol migrantai yra už ES ribų, jie kelia rūpesčių, tiek politinių, tiek ir ekonominių ar socialinių, pačiam Minskui.

Baltarusija siekia, kad ES nutrauktų sankcijų politiką dėl režimo veiksmų prieš opoziciją. O šių metų pradžioje Vakaruose nepripažintas Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka pareiškė, kad „nesaugos sienų nuo migrantų ir narkotikų srauto“.

Nuo rugpjūčio pradžios Lietuva, Latvija ir Lenkija pradėjo taikyti migrantų „grąžinimo“ politiką, kuomet nelegaliai bandantys kirsti sieną migrantai iš Afrikos ar Artimųjų Rytų šalių yra neleidžiama į šalių teritorijas, o grąžinami atgal į Baltarusijos teritoriją.

Atšalus orams situacija pasienyje su Baltarusija darosi vis labiau įtempta. Teritorijoje buvo aptikti jau 5 mirusių migrantų kūnai, manoma, kad mirties priežastis – šaltis.

Vadinasi vėl norima sienos apsaugą perduoti Batkai. Pilnai suprantu, kaip sunku patiems saugoti, kaip gerai buvo 30 metų. Pavažinėja su naujais džipais pagal valstybės sieną, pabaliavoja su kaimynais baltarusiais ir viskas OK
Kokių dar derybų nori šitas Mauzeris ,eik tu nx....ui , derybų jis matai nori ,derybos tokios pasiimk savo atvežtus velnius atgal ,mes statome sieną nes tu ne prognozuojamas ir pašol nx.... niekam tu ne įdomus ,tave vietiniai pakars kaip Huseina
Pradėt derybas su Lukašenka, tai legitimizuot apsišaukėlį prezidentą ir įsileist ė jo paties suplanuotą aferą. Putinas, kol neperkando Lukašenkos suktybių, murkdėsi ko ne dvidešimt metų. Šitas sukčius apmaus patį velnią. Prisivežė teroristų iš Irako ir kitus, dabar subinė pradeda rūkt tai "derėkimės". Aha, tuoj. Tik kiek rasis kvailių? Europiečiai, kuriems Lukašenka toli, tuoj pradės graudenti. Gal tegul ir prisiima tuos migrantus? Žodžiu, bus kas veikt URM.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų