Baltarusija išdavė Azerbaidžanui rusų tinklaraštininką

Baltarusijos išduotas rusas tinklaraštininkas antradienį buvo nuskraidintas į Azerbaidžaną, kur jam bus pareikšti kaltinimai, susiję su jo kelione į ginčijamą Kalnų Karabacho regioną, dėl kurio Azerbaidžanas konfliktuoja su Armėnija.

Aleksandrą Lapšiną baltarusių milicininkai sulaikė pernai gruodį. Antradienį jis iš Baltarusijos buvo nuskraidintas į Azerbaidžaną ir iš oro uosto išvežtas teisėsaugos pareigūnų.

A.Lapšinui, taip pat turinčiam Izraelio pilietybę, bus pareikšti kaltinimai, susiję su prieš kelerius metus įvykusia jo kelione į Kalnų Karabachą per Armėniją.

Kalnų Karabachas, kuriame gyventojų daugumą sudaro etniniai armėnai, oficialiai priklauso Azerbaidžanui.

Jerevano remiami etninių armėnų separatistai šio regiono kontrolę perėmė praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio pradžioje per karą, kuris pareikalavo maždaug 30 tūkst. gyvybių.

Karas baigėsi 1994 metais taip ir neišsprendus regiono statuso klausimo, o ne vienus metus vykusios derybos dėl galutinio taikos susitarimo buvo bevaisės.

Abi šalys išlieka pasiruošusios karui, o trapią esamą padėtį dažnai sutrikdo susirėmimai pasienyje.

Rusija, kurios santykiuose su Minsku pastaruoju metu jaučiama įtampa, nepritarė Baltarusijos sprendimui išduoti A.Lapšiną Azerbaidžanui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų