• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos Saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Pavelas Muraveika viename iš „ideologinių“ seminarų skundėsi Vakarų sankcijomis šaliai ir aiškino, kad „normaliomis sąlygomis“ Baltarusija būtų galėjusi užpulti Lietuvą.

Baltarusijos Saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Pavelas Muraveika viename iš „ideologinių“ seminarų skundėsi Vakarų sankcijomis šaliai ir aiškino, kad „normaliomis sąlygomis“ Baltarusija būtų galėjusi užpulti Lietuvą.

REKLAMA

Leidinyje „Večernij Minsk“ publikuojamas P. Muraveikos pasisakymas apie Vakarų sankcijas ir kaip Baltarusijai „pavyksta išgyventi tokiomis sąlygomis“. Vienas iš Baltarusijos Saugumo tarybos vadų skundėsi Vakarų taikomomis priemonėmis, tačiau nė žodžiu neužsimena dėl kokių priežasčių – dalyvavimo Rusijos kare prieš Ukrainą – sankcijos buvo pradėtos taikyti.

„Lietuva faktiškai uždraudė mums siųsti savo krovinius per sieną. Pagal visas tarptautinės teisės normas toks žingsnis yra laikomas ekonomine agresija. Žiūrint iš banalios logikos kampo, mes turime visą pagrindą tam, kad prasikirstume gyvybiškai svarbų mums koridorių ginklo jėga. Ir, drįsčiau teigti, kitomis sąlygomis niekas pasaulyje mūsų neteistų. Tačiau ne dabartinėmis, kuomet valstybei daromas beprecedentis spaudimas iš Vakarų pusės“, – aiškino Baltarusijos valdininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad 2022-ųjų vasario 24-ąją Rusija iš trijų pusių užpuolė Ukrainą, kuriai vėliau karinę ir materialinę pagalbą suteikė Vakarai. Nėra įrodymų, kad Baltarusijos kariuomenė pati būtų dalyvavusi karo veiksmuose, tačiau Baltarusijos vadovas, Kremliaus išlaikomas Aliaksandras Lukašenka, neslepia, kad šalis padeda Rusijai organizuoti karo veiksmus. Maža to, viena iš Rusijos puolimų Ukrainoje krypčių ir buvo iš Baltarusijos teritorijos.

REKLAMA

Europos Sąjunga, reaguodama į Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą ir neteisėtą Ukrainos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sričių aneksiją, įvedė Rusijai (o taip pat Baltarusijai ir Iranui) sankcijas.Ekonominių sankcijų tikslas – sukelti Rusijai pasekmes dėl jos veiksmų ir veiksmingai užkirsti kelią Rusijos galimybėms toliau tęsti agresiją. Baltarusijai sankcijos įvestos dėl šalies prisidėjimo prie Rusijos įsiveržimo į Ukrainos teritoriją.

 

VIsų tų diktatorių vienas bendras bruožas- tai begalinis kvailumas. Putinas kalba nesąmones, neatsilieka ir tas tarakonas "batka" su savo subinlaižiais. Patys būdami nenormalūs šneka apie kažkokias "normalias" sąlygas, visiški beždžionžmogiai...
Lietuva galėtų išnaudoti situaciją ir susigrąžinti istorinės Lietuvos žemes. Turbūt, reikėtų pakeisti įstatymus, kad LT kariuomenė galėtų dalį teritorijos užimti šalies agresorės (kaip kompensaciją ar pan.), kuri pirma užpultų Lietuvą.
Jiems net nereikia tiesiogiai pulti. Beveik šimtas tūkstančių baltarusių buvo TEISĖTAI įleisti į šalį. To pasekmės bus skaudžios.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų