B. Sandersas traukiasi iš JAV prezidento rinkimų, demokratų kandidatu taps J. Bidenas Papildyta 23 val.

Bernie'is Sandersas traukiasi iš pirminių Demokratų partijos kandidato į prezidentus rinkimų. Jo pasitraukimas reiškia, kad lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose dabartiniam šalies vadovui Donaldui Trumpui iššūkį mes buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.

78 metų socialistas, Vermonto senatorius B. Sandersas vasarį buvo laikomas favoritu tapti demokratų kandidatu JAV prezidento rinkimuose. Politikas sėkmingai pasirodė Naujojo Hampšyro ir Nevados valstijose vykusiuose pirminiuose rinkimuose.

Tačiau buvęs viceprezidentas J. Bidenas atsitiesė laimėdamas rinkimus Pietų Karolinoje ir pasiekęs eilę pergalių per vadinamąjį „Super antradienį“, kai vienu metu balsavo 15 valstijų rinkėjai.

Pergalių serija J. Bidenui suteikė daugybės delegatų paramą, o jo atotrūkis nuo B. Sanderso daugeliui nekėlė abejonių, kas taps Demokratų kandidatu JAV prezidento rinkimuose.

B. Sandersas supurtė 2020 metų kampaniją savo nenuilstama kova už „ekonominį teisingumą“ visiems amerikiečiams ir reikalavimais, kad sveikatos apsauga būtų visuotinai prieinama.

Tačiau jis pripažino, kad jo kampanija nepavyko, partijos rinkėjams nusprendus, kad J. Bidenas būtų stipresnis varžovas D. Trumpui.

„Padariau išvadą, kad šis mūšis už demokratų nominaciją nebus sėkmingas“, – per tiesioginę transliaciją internetu iš savo namų šalininkams pasakė B. Sandersas. Iš namų jis neina kilus koronaviruso pandemijai, kuri sustabdė visus „gyvus“ kampanijos renginius.

Partijos vienybė

„Kandidatas bus viceprezidentas Bidenas“, – sakė jis ir pasveikino varžovą – „labai padorų žmogų“, su kuriuo jis dirbsiąs dėl „mūsų progresyvių idėjų skatinimo“.

B. Sandersas surengė grėsmingą kampaniją: surinko įspūdingas pinigų sumas iš rekordiškai didelės donorų grupės, šių metų pradžioje tapo favoritu ir pelnė daugiausiai balsų per pirmųjų trijų valstijų balsavimus.

REKLAMA

Bet galiausiai jį nustelbė J. Bidenas, laimėjęs didžiąją daugumą vėlesnių pirminių balsavimų.

J. Bidenas iškart pavadino kairuolį senatorių „geru žmogumi, puikiu lyderiu, vienu garsiausių balsų, raginančių keisti mūsų šalį“.

Buvęs viceprezidentas paragino rinkėjus, palaikančius jo buvusį varžovą, prisijungti prie jo kampanijos, kurią jau remia beveik visi kiti buvę pirminių rinkimų kovos dalyviai.

„Matau jus, girdžiu jus ir suprantu, ką skubiai turime padaryti šioje šalyje“, – kreipdamasis į B. Sandersą ir jo šalininkus pareiškime nurodė J. Bidenas.

„Tikiuosi, kad prisijungsite prie mūsų. Esate itin laukiami. Esate reikalingi“, – pridūrė Amerikos politikos veteranas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų