B. Obama: Ebolos viruso epidemija darosi nebekontroliuojama

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį paragino pasaulį imtis veiksmų kovoje su Ebolos viruso epidemija Vakarų Afrikoje ir perspėjo, kad šis mirtį nešantis protrūkis neturi precedento, „darosi nebekontroliuojamas“ ir kelia grėsmę šimtams tūkstančių žmonių.

Prezidentas kalbėjo pristatydamas didelę naują JAV iniciatyvą, pagal kurią Vakarų Afrikoje kovai su šia didėjančia sveikatos apsaugos krize bus dislokuota 3 tūkst. JAV kariškių.

B.Obama pažymėjo, kad protrūkis plečiasi „eksponentiškai“.

„Tokia sunki tiesa. Vakarų Afrikoje Ebolos (viruso protrūkis) dabar yra tokia epidemija, kokios anksčiau nesame matę, – sakė prezidentas. – Jis darosi nebekontroliuojamas. Jis blogėja. Jis plečiasi greičiau ir eksponentiškai. Šiandien tūkstančiai žmonių Vakarų Afrikoje yra užsikrėtę. Tas skaičius gali sparčiai išaugti iki dešimčių tūkstančių“.

Be kariškių dislokavimo JAV taip pat įsteigs vadovybės ir valdymo centrą Liberijos – labiausiai paveiktos šalies – sostinėje, pastatys naujus gydymo centrus ir mokys sveikatos apsaugos darbuotojus.

Per Ebolos viruso protrūkį Gvinėjoje, Liberijoje, Nigerijoje ir Siera Leonėje šiemet jau mirė daugiau kaip 2,4 tūkst. žmonių.

Virusas savo aukas gali pakirsti per kelias dienas, sukeldamas didelį karščiavimą, raumenų skausmą, silpnumą, vėmimą ir viduriavimą, o kai kuriais atvejais – išvesdamas iš rikiuotės organus ir sukeldamas nesustabdomą kraujavimą.

REKLAMA

Jokio licencijuoto skiepo ar vaisto nuo šios ligos nėra.

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ketvirtadienį turi priimti rezoliuciją, kuria šalys bus paragintos parūpinti daugiau lauko ligoninių ir skubios pagalbos krizės apimtam regionui.

Tikėtinas šios rezoliucijos priėmimas žymi tik trečią kartą, kai Saugumo Taryba balsuos visuomenės sveikatos krizės klausimu. 2000-aisiais ir 2011-aisiais Taryba priėmė rezoliucijas dėl AIDS.

„Tai peržengė sveikatos klausimų ribas, – sakė JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas). – Tai pasiekė sritis, veikiančias socialines ir ekonomines situacijas. Tai net gali paveikti politinį stabilumą, jei nebus deramai sulaikyta ir sprendžiama“.

JT nurodė, kad beveik milijardo dolerių reikės norint atremti didžiausią per visą istoriją Ebolos karštligės protrūkį. Nurodoma, kad iki metų pabaigos gali užsikrėsti 20 tūkst. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
s
sejida
2014-09-20 21:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
biologinis karas. dirbtinai sukurtas virusas zmonems naikinti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų