V. Zelenskis savo kalboje padėkojo Austrijai už humanitarinę pagalbą, tačiau jis taip pat pažymėjo, kad svarbu nebūti „moraliai neutraliais blogiui“.
„Kai mes atsisukame į jus pagalbos, mes prašome apsaugoti žmonių gyvybes. Ukraina nori gyventi saugiai, taikiai ir laisvai“, – pareiškė jis ir pakvietė šios šalies parlamentarus apsilankyti Ukrainoje ir įvertinti situaciją patiems.
Nepaisant to, kad Austrija palaiko Ukrainą politine prasme, ji atsiribojo nuo galimo ginkluotės tiekimo kariaujančiai valstybei dėl norimo išsaugoti „neutraliteto“.
Austrijos ultradešiniųjų „Laisvės partijos“ atstovai buvo vieninteliai, kurie liko nepatenkinti Ukrainos prezidento kalba. „The Local“ rašoma, kad protestuodami dėl jo kalbos pasirodymo parlamente deputatai vieninteliai neplojo, o prasidėjus pačiai kalbai išsitraukė plakatus „Vieta taikai“ ir „Viena neutralumui“, bei patys paliko salę.
The right-wing populist Freedom Party (FPÖ) staged a walkout from the Austrian parliament before Zelensky's video message. And the half of the Social Democratic Party's MPs was also absent during Zelensky‘s statement. @BMeinl from the @neos_eu liberals with the most powerful… https://t.co/kCNl5zVlEy
— Velina Tchakarova (@vtchakarova) March 30, 2023
Partijos lyderis Herbertas Kicklas teigė: „Nepaisant to, jog „mes smerkiame Rusijos agresijos karą Ukrainoje, Austrija pagal konstituciją yra neutrali valstybė, tai yra mūsų identiteto pagrindas, ir kariaujančios pusės atstovo kalba mūsų demokratijos širdyje yra absoliutus tabu“.Austrijos pasirinktas „neutraliteto“ kelias sulaukė nemažai kritikos Vakaruose dėl jos pozicijos Ukrainos klausimu. Pavyzdžiui, centro dešiniųjų partijos atstovas, kancleris Karlas Nehammeris buvo vienas iš tų kelių Vakarų lyderių, kurie lankėsi Maskvoje karo Ukrainoje metu.
Austrija taip pat leido rusų atstovams dalyvauti ESBO susitikime Vienoje, kas sukėlė milžinišką pasipiktinimą ir Ukrainos bei kitų Europos šalių atstovų protestus.