Kvynslando valstijos vyriausioji sveikatos apsaugos pareigūnė Jeanette Young (Dženet Jang) sakė, kad 57 metų Raudonojo Kryžiaus savanorei slaugei ketvirtadienio rytą prasidėjo „lengva karštinė“, todėl ji kreipėsi į Kernso ligoninę ir buvo izoliuota.
Tos moters kraujo mėginys buvo lėktuvu išsiųstas į Brisbaną, o tyrimų rezultatų tikimasi sulaukti penktadienį.
„Yra (infekcijos) potencialas – būtent dėl to reaguojame labai rimtai“, – pažymėjo J.Young, pridūrusi, kad ta slaugė sakė, jog dirbdama Siera Leonėje visada naudodavosi apsaugos priemonėmis.
„Nežinome, ar ji užsikrėtusi (Ebolos virusu), tačiau ji bendravo su ta liga sergančiais žmonėmis, kai dirbo Siera Leonėje, o dabar jai išsivystė lengva karštinė“, – nurodė pareigūnė.
Australijoje keliems žmonėms, grįžusiems po kelionių į Afriką, pasireiškė simptomai, panašūs į būdingus Ebolos infekcijai, tačiau kol kas nebuvo patvirtintas nei vienas užsikrėtimo ta liga atvejis.
Moteris, kurią vietos žiniasklaida įvardijo kaip Sue-Ellen Kovack (Sju Elen Kovak), grįžo į Australiją praeitą savaitgalį ir visą laiką buvo karantine savo namuose.
Taip buvo elgiamasi dėl vyriausybės nustatytos tvarkos, jog visi žmonės, galbūt turėję kontaktų su Ebolos virusu užsikrėtusiais pacientais, turi būti 21 paros trukmės karantine savo namuose.
„Ji viską darė tinkamai. Ji grįžo į šalį ir tuo metu visiškai gerai jautėsi – jai nepasireiškė jokie simptomai, jokia karštinė“, – aiškino J.Young.
„Tik šį rytai jai pakilo nedidelis karštis. Ji nesilankė Kernso bendruomenėje – ji buvo izoliuota namuose, ilsėdamasi, – pridūrė pareigūnė. – Nei vienai bendruomenei visiškai nereikia nerimauti.“
Didžiausias pasaulyje Ebolos viruso protrūkis šiemet pareikalavo 3 865 žmonių gyvybių, o iš viso užsikrėtė bent 8 033 žmonės – daugiausiai Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje, rodo Pasaulinės sveikatos organizacijos naujausia statistika.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.