REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Joe Bideno derybos vaizdo ryšiu įvyks antradienį, paskelbė Kremlius.

Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Joe Bideno derybos vaizdo ryšiu įvyks antradienį, paskelbė Kremlius.

REKLAMA

„Taip, patvirtiname“, – Rusijos naujienų agentūroms sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Pasak jo, tai bus vaizdo skambutis, jis įvyks vakare.

„Prezidentai patys nuspręs“, kiek laiko truks pokalbis, pridūrė D. Peskovas.

Baltieji rūmai šių pranešimų kol kas nepakomentavo.

Lyderių pokalbis organizuojamas pastarosiomis savaitėmis smarkiai išaugus įtampai dėl Ukrainos, JAV pajėgų telkimą prie šios šalies sienų vertinant kaip potencialios invazijos ženklą.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas praėjusį mėnesį paskelbė, kad Rusija sutelkė pajėgų prie Ukrainos, ir įspėjo Maskvą nerengti invazijos.

Kijevas skelbė, kad Rusija netoli Ukrainos sienų, aneksuotame Kryme ir dviejuose separatistiniuose Rytų Ukrainos regionuose dislokavo maždaug 115 tūkst. karių.

REKLAMA
REKLAMA

Kremlius tai paneigė ir apkaltino Jungtines Valstijas kurstant įtampą.

Didelė įtampa

Nors po V. Putino ir J. Bideno pirmo susitikimo, įvykusio Ženevoje birželio mėnesį, JAV ir Rusijos kontaktų padaugėjo, įtampa išlieka didelė.

REKLAMA

Rusija ir JAV ginčijasi ne tik dėl Ukrainos konflikto, bet ir dėl kibernetinių atakų bei ambasadų darbuotojų skaičiaus, išsiuntus viena kitos diplomatų.

Rusija primygtinai reikalauja JAV garantijų, kad Ukraina nebus priimta į NATO. Tuo metu JAV žvalgybos pareigūnai nustatė, kad Rusija pradėjo planuoti galimą invaziją į Ukrainą, sakė vienas J. Bideno administracijos pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Surengdamas tokią invaziją V. Putinas smarkiai rizikuotų. JAV pareigūnai ir buvę amerikiečių diplomatai sako, kad Ukrainos kariuomenė dabar yra geriau ginkluota ir pasirengusi, o sankcijos, kuriomis grasina Vakarai, rimtai pakenktų Rusijos ekonomikai.

REKLAMA
REKLAMA

J. Bidenas penktadienį pareiškė pasirūpinsiantis, kad „Rusijai būtų „labai, labai sunku“ surengti bet kokį karinį įsiveržimą į Ukrainą, perspėjusią, kad jau ateinantį mėnesį gali prasidėti didelio masto puolimas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai pareiškė, kad Kijevas atskleidė sąmokslą įvykdyti perversmą dalyvaujant Rusijos piliečiams ir mėginant įvelti įtakingą ukrainiečių oligarchą Rinatą Achmetovą.

Rusija ir R. Achmetovas neigė sąmokslą, bet Maskva pastaruoju metu skelbia vis atviresnius įspėjimus Ukrainai ir Jungtinėms Valstijoms.

Penktadienį Kremlius sakė, jog V. Putinas pokalbio su J. Bidenu metu sieks įpareigojamų garantijų, kad Ukraina nebus priimta į NATO. JAV prezidentas penktadienį kalbėdamasis su žurnalistais stengėsi atmesti tokį reikalavimą.

„Nepriimsiu niekieno raudonos linijos“, – sakė J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų