REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne tik Maskva, bet ir antras pagal dydį Rusijos miestas Sankt Peterburgas kenčia nuo naujo koronaviruso susirgimų skaičiaus augimo šioje šalyje. Kremlius pyksta dėl nesiskiepijančių tautiečių, o sostinės valdžia baudomis baido miestiečius nuo suolelių parkuose.

Ne tik Maskva, bet ir antras pagal dydį Rusijos miestas Sankt Peterburgas kenčia nuo naujo koronaviruso susirgimų skaičiaus augimo šioje šalyje. Kremlius pyksta dėl nesiskiepijančių tautiečių, o sostinės valdžia baudomis baido miestiečius nuo suolelių parkuose.

REKLAMA

Pastarųjų savaičių paros sergamumo koronavirusu rodikliai Rusijoje auga kiekvieną dieną, skirtingai negu faktiškai visoje Europoje ir kitose Vakarų valstybėse. Maskvoje netgi buvo paskelbta „nedarbo savaitė“, o gyventojams policija skiria nuobaudas už rinkimąsi viešose vietose, sėdėjimą ant suolelių.

JAV dirbančios biologijos mokslų profesorės Anči Baranovos teigimu, virusas tiesiog mutuoja ir prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių. Delta virusas, pirmą sykį nustatytas Indijoje ir šiuo metu sudarantis absoliučią daugumą naujų atvejų Didžiojoje Britanijoje pasižymi būtent tuo, kad daug lengviau plinta tarp žmonių ir „gamina“ daugiau viruso dalelių organizme.

Manoma, kad tai galėjo būti viena iš staigaus susirgimų skaičiaus augimo Rusijoje priežasčių. Pavyzdžiui, Žemutiniame Naugarde medikai perspėja apie šios koronaviruso atmainos išplitimą. Regiono valdžia kalba apie „netrukus dar labiau išplisiantį virusą“. „Daugiau nei 52 proc. visų susirgusių miesto gyventojų – jauni, darbingi žmonės“, – pareiškė Žemutinio Naugardo srities sveikatos apsaugos ministras Davidas Melikas-Huseinovas.

REKLAMA
REKLAMA

Skolkovo technologijų ir mokslo instituto profesorius Georgijus Bazykinas taip pat pripažino, kad „indiška“ COVID-19 atmaina jau išstūmė kitas atmainas Sankt Peterburge. Greičiausiai, tokia pati lemtis laukia ir visos Rusijos, teigiama „RIA Novosti“.

REKLAMA

Medikai perspėja jaunus žmones: jums irgi yra pavojus mirti nuo koronaviruso

Sankt Peterburgo ligoninės „raudonojoje zonoje“, kur gydomi pacientai nuo koronaviruso, vėl „kovinė parengtis“.

„Current Time“ žurnalistai pabuvojo vienoje jų kelias pamainas. Ligoninėje žmonių nuo koronaviruso buvo gydoma daug – 85. Pasak vietos medikų, bangas jau nustota skaičiuoti: visi tiesiog dirba.

„Aš darbe kiekvieną dieną. Be išeiginių“, – cituojamas Michailas Mitičkinas, „raudonosios zonos“ skyriaus vadovas. – Kitaip neišeina. Mūsų skyrius yra tik sunkiems ligoniams, lengvų nebūna: mes juos arba išrašome pasveikus, arba perkeliame į stacionarus ar stebėjimui. Deja, tarp sunkiai sergančiųjų yra ir grupė be chroniškų ligų. Jauni 40-50 metų asmenys turi riziką mirtinai susirgti. Buvo atvejis, kuomet mes kelis mėnesius kovojome dėl ligonio, išnaudojome visus resursus ir priemones, įskaitant ekstrakorporinį membranos prisotinimą deguonimi, ir mums vis tiek nepavyko žmogaus išgelbėti“.

REKLAMA
REKLAMA

Kita šios ligoninės medikė, dirbanti 18-os vietų reanimacijos skyriuje, pareiškė, kad ribojimai Rusijoje galėjo būti atšaukti per anksti. „<...> Dabar visi grįžta į normalų gyvenimą, tačiau, man rodosi, kad per anksti atsipalaidavome. Vėl pilnas skyrius, o pas mus – reanimacija. Svajoju, kad kovidas, galų gale, baigtųsi“, – pripažino ji.

Pasak medikų, į „kovidinių skyrių“ pakankamai dažnai patenka šeimomis – tokiu atveju stengiamasi guldyti į vieną palatą. Būna ir makabriškų nutikimų – per pirmą COVID-19 bangą reanimacijoje nuo koronaviruso mirė pagyvenusi moteris. Netrukus į tą pačią ligoninę, palatą ir netgi lovą buvo paguldytas jos sūnus, jau suaugęs vyras. Tuo metu jis dar net nežinojo apie savo mamos mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privalomas skiepijimas Rusijoje: Maskva įpareigojo skiepyti 60 proc. darbuotojų

Maskvoje ir Maskvos regione yra įvedama privalomos vakcinacijos 60 proc. kvota. Visos be išimties prekybos ir paslaugų, kultūros ir švietimo, namų ūkio tarnybų, viešojo maitinimo įstaigų ir transporto bendrovės turės laikytis „minimalaus vakcinavimo slenksčio“.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas pareiškė, kad koronaviruso situacija sostinėje yra kritinės būklės – ligoninėse šiuo metu gydoma daugiau nei 12 tūkst. žmonių.

Įvesti privalomą vakcinaciją bendrovėms ir įstaigoms įpareigojo Maskvos vyr. sanitarė Jelena Andrejeva, skelbiama „tjournal“. Netrukus po Maskvos apie privalomą vakcinavimą tam tikroms žmonių kategorijoms paskelbė ir Maskvos sritis.

REKLAMA

60 proc. darbuotojų privalo būti paskiepyta šiose srityse:

  • prekybos ir aptarnavimo;
  • kultūros ir švietimo;
  • namų ūkio priežiūros;
  • visuomeninio maitinimo;
  • transporto.

Nurodytų sričių organizacijų vadovai turės paskiepyti 60 proc. savo darbuotojų pirmąja vakcinos doze iki birželio 15-osios, o antrąja – iki rugpjūčio 15 dienos.

Rusijoje – naujų atvejų protrūkis

Rusijoje per pastarąją parą nustatyti 13 397 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 396 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo trečiadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 14 185 naujus užsikrėtimo atvejus ir 379 pacientų mirtį.

Maskvoje, kuri nuo pat koronaviruso epidemijos Rusijoje pradžios yra labiausiai jos paveiktas šalies regionas, per pastarąją parą nustatyti 5 782 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 75 užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyta iš viso 5 249 990 COVID-19 atvejai, 127 576 užsikrėtusieji mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 4 828 500 pacientų, iš jų 10 256 – per praėjusią parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų