REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiuje trečiadienį vėlai vakare buvo sulaikytas vienas iš antivyriausybinio „geltonųjų liemenių“ judėjimo lyderių.

Paryžiuje trečiadienį vėlai vakare buvo sulaikytas vienas iš antivyriausybinio „geltonųjų liemenių“ judėjimo lyderių.

REKLAMA

Ericas Drouet buvo sulaikytas už nesankcionuoto protesto organizavimą, o tai liudija, kad valdžia griežtina savo poziciją „geltonųjų liemenių“ atžvilgiu.

S. Drouet, kurio jau laukia teismas dėl ginklo turėjimo per ankstesnę protesto akciją, buvo sulaikytas, kai ėjo į Eliziejaus Laukus, kurie nuo lapkričio yra smurtinių protestų prieš prezidento Emmanuelio Macrono  vyriausybę epicentre.

„Tai vadinama pagarba teisės viršenybei“, – sakė ekonomikos ministras Bruno Le Maire'as gindamas areštą, sulaukusį kai kurių vyriausybės oponentų iš kairiojo sparno kritikos.

„Normalu, kad pažeidęs respublikos įstatymus sulauki pasekmių“, – pridūrė ministras.

Kelios dešimtys demonstrantų trečiadienio pavakare susirinko prie restorano „McDonald's“ šalia garsiosios Triumfo arkos – vieno iš Prancūzijos sostinės simbolių. Jie laukė atvykstant E. Drouet.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkvežimio vairuotojas E. Drouet, pastaruoju metu dažnai matomas televizijos ekranuose kaip „geltonųjų liemenių“ atstovas, paragino surengti šią demonstraciją socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše.

REKLAMA

Protestuotojai „geltonosiomis liemenėmis“ buvo praminti dėl jų dėvimų ryškiaspalvių šviesą atspindinčių liemenių. Lapkritį kaimiškose Prancūzijos vietovėse dėl planuoto kuro akcizų didinimo prasidėję protestai greitai peraugo į platesnio masto judėjimą prieš E. Macrono politiką ir jo vadovavimo stilių.

Protestuotojai ne kartą pažeidė teisės aktus, įpareigojančius iš anksto pranešti apie planuojamas demonstracijas. Be to, Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose nebuvo išvengta susirėmimų su policija.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį vakare buvo nufilmuota, kaip dešimtys riaušių policijos pareigūnų jėga įstumia E. Drouet į policijos mašiną. Pirmą kartą jis buvo areštuotas praėjusį mėnesį – už tai, kad į demonstraciją atsinešė pagalį.

Birželio 5 dieną E. Drouet teks stoti prieš teismą dėl „draudžiamo D kategorijos ginklo nešiojimo“, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis teisme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų