Aptiktas COVID-19 „trigubas mutantas“: Indijoje per parą yra naujų atvejų rekordas

Indijoje aptiktas „trigubos mutacijos“ COVID-19 virusas šaliai kovojant su rekordiniu pasaulyje protrūkiu. Vien per pastarąją parą buvo užfiksuota 315 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, o mokslininkai tokį staigų protrūkį sieja su dvigubos ar net trigubos mutacijos atmainomis.

Indijai susidūrus su neįtikėtinai sparčiai plintančio koronaviruso problema daug sveikatos ekspertų pažymėjo dvigubos mutacijos virusą, kaip pagrindinę to problemą, rašoma „The Independent“. Naujiena apie „trigubą mutantą“ tik apsunkina dabartinę situaciją.

Trigubos mutacijos koronavirusas apima trijų skirtingų COVID-19 atmainų mutacijas ir sudaro naują atmainą. Televizijos NDTV teigimu, ši naujoji atmaina jau buvo aptikta Vakarų Bengalijos, Maharaštros ir Delio valstijose.

McGillo universiteto epidemiologijos profesorius Madhukaras Pai’us televizijai pasakojo: „Tai yra lengviau plintanti atmaina. Ji verčia daug žmonių apsirgti labai sparčiai. Mes turime tobulinti vakcinas, tačiau tam mes turime suprasti ligą – ruošiantis karui turime laikytis eiliškumo“.

Jis pripažino, kad dvigubos mutacijos aptikimo Indijoje uždelsimas galėjo privesti prie dabartinės situacijos šalyje.

Atmaina B.1.617, pirmą sykį aptikta Maharaštros valstijoje, turi savyje dviejų skirtingų koronavirusų mutacijas – E484Q ir L452R. Trečioji mutacija išsivystė iš šios „dvigubos mutacijos atmainos“, kuomet užsikrėtimų metu susijungė trys atmainos ir atsirado nauja – B.1.618, rašoma „Jagran“.

Abi mutacijos, E484Q ir L452R yra siejamos su lengvesniu plitimu tarp žmonių ir didesniu atsparumu antikūnų poveikiui.

Indijos bioinformatikas Vinodas Scaria perspėjo, kad per pastaruosius mėnesius B.1.618 atmainos atvejų skaičius ženkliai išaugo Vakarų Bengalijos valstijoje, kaip ir jos „pirminė“ versija – B.1.617.

REKLAMA

Indijoje per parą užregistruotas rekordinis pasaulyje naujų COVID-19 atvejų skaičius

Indijoje per pastarąją parą užregistruotas rekordinis pasaulyje naujų COVID-19 atvejų skaičius – beveik 315 tūkst., o ligoninės Naujajame Delyje įspėjo, kad be papildomo deguonies tiekimo pacientai gali mirti.

Daug metų nepakankamai finansuojama Indijos sveikatos apsaugos sistema per didžiulę antrą COVID-19 bangą, dėl kurios kaltinami „dvigubai mutavusi“ koronaviruso atmaina ir masiniai žmonių susibūrimai, atsidūrė prie galimybių ribos.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad praėjusią parą šalyje buvo išaiškinti 314 835 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai didžiausias skaičius pasaulyje nuo pandemijos pradžios. Bendras COVID-19 atvejų skaičius Indijoje padidėjo iki 15,9 mln. ir yra antras pasaulyje.

Per parą Indijoje užregistravus 2 074 mirties nuo COVID-19 atvejus bendras pandemijos aukų skaičius šalyje padidėjo iki beveik 185 tūkstančių.

Tačiau mirties ir užsikrėtimo atvejų skaičiai per capita Indijoje yra gerokai mažesni nei daugelyje kitų šalių.

Daug privačių ir vyriausybinių ligoninių Naujajame Delyje skelbia skubius prašymus centrinei vyriausybei nedelsiant parūpinti deguonies šimtams COVID-19 pacientų.

Trečiadienį Deliui buvo pristatyta beveik 500 t deguonies, bet jo reikia 700 t per dieną.

Didmiesčio administracija, kuriai vadovauja ne šalies premjero Narendros Modi partija „Bharatiya Janata“ (BJP), kaltina kaimynines, BJP valdomas valstijas stabdant tiekimą.

Trečiadienį vakare Delio aukštesnysis teismas nurodė vyriausybei užtikrinti saugų deguonies tiekimą iš gamyklų į ligonines visoje Indijoje.

Vakarinės Maharaštros valstijos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad vienoje ligoninėje dėl nuotėkio deguonies rezervuare pusvalandžiui nutrūko deguonies tiekimas ir mirė 22 pacientai.

Pastarosiomis savaitėmis Indijoje įvyko nemažai masinių susibūrimų, įskaitant religinį Kumbha Melos festivalį, kuriame dalyvavo milijonai tikinčiųjų, politinius mitingus, prabangias vestuves ir kriketo rungtynes su Anglijos komanda.

REKLAMA

Svarbių COVID-19 pacientams skiriamų vaistų gamyba kai kuriose gamyklose sulėtėjo ar net išvis sustojo, vėluojama rengti viešuosius deguonies gamybos sistemų pirkimus, praneša žiniasklaida.

Nevilties apimti pacientų artimieji priversti mokėti lupikiškas kainas už vaistus ir deguonį juodojoje rinkoje. Programėlės „WhatsApp“ grupes užtvindė prašymai padėti.

Daug Indijos valstijų taiko suvaržymus. Delyje paskelbtas savaitės trukmės griežtas karantinas, Maharaštroje uždarytos visos nebūtinų prekių parduotuvės. Utar Pradešas bus uždarytas savaitgaliui.

Jungtinės Valstijos šiuo metu nepataria vykti į Indiją net visiškai paskiepytiems žmonėms, o Didžioji Britanija įtraukė Indiją į savo „raudonąjį sąrašą“. Honkongas ir Naujoji Zelandija uždraudė skrydžius į Indiją ir iš jos.

Indijos vakcinavimo kampanijai trukdo tiekimo problemos, todėl Naujasis Delis sustabdė „AstraZeneca“ vakcinos dozių, kurias šalyje gamina Serumų institutas, eksportą.

Indijoje jau panaudota per 130 mln. skiepų dozių, o nuo gegužės 1-osios skiepytis galės visi suaugusieji.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2021-04-22 15:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar didelis mutantas buvo? Nes pagal jūsų aprašymus - puola kaip žvėris, todėl komendanto valandas įvedė, sau pasirašydami nuosprendį, toks baisus, kad jo nieks nematė, nei vienas pasaulio institutas, apart žiniasklaidos, parsidavusių medikų( virusas jiems atlygį kilstelėjo) ir neligityvių valdžių, kuriems taip ogi šis virusas, su bigfarma milijardus suneša.
Atsakyti
-2

d
donce
2021-04-22 15:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau prasidejo linksmoji dalis.Jau 3 mutacijos.Pagal scenariju dar toli grazu ne pabaiga.Kiek suprantu,tai jau ir tie bandomieji skiepai nepadeda
Atsakyti
-1

O
O
2021-04-22 21:44:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Penkiagubo mutanto dar neradot? Ne? O gaila. Lavai lauksiu tolimesnių bananofikusoviruso nuotykių šou:-))) ne gyvenimas, o filmas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų