Tūkstančiai gyventojų sulauks skambučių iš „Sodros“: pensijų gavėjus ragins skiepytis

„Sodra“ prisijungė prie Vyriausybės iniciatyvos, raginančios skiepytis vyresnio amžiaus gyventojus. „Sodros“ informacinis centras šią savaitę skambina daugiau nei 112 tūkst. senjorų visoje Lietuvoje, kurie iki šiol nebuvo pasiskiepiję, ir ragina tai padaryti. Informacijos apie skiepus senjorai sulaukia ir kartu su į namus pristatoma pensija.

„Mieli senjorai, jei dar nesate pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, kviečiame gauti Jums priklausančią nemokamą vakciną. Tai vienintelis mokslo įrodytas būdas apsaugoti Jūsų gyvybę nuo šio pavojingo viruso ir galimybė grįžti į įprastą gyvenimą. Jeigu iki šiol nesulaukėte kvietimo skiepytis, kreipkitės į savo savivaldybę. Daugiau informacijos galite rasti www.koronastop.lt tinklalapyje. Būkime sveiki – dėl savęs ir tų, kuriuos mylime“, – tokio turinio automatinius pranešimus išklauso „Sodros“ skambučio sulaukę senjorai.

„Šiandien ypač svarbu, kad būtume vieningi kovoje su pandemija. Skatinkime savo aplinkoje vyresnius žmones pasinaudoti galimybe pasiskiepyti. Svarbu padėti jiems suprasti, kad visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra saugios ir gali mus apsaugoti. Vienas ryškiausių imunizacijos pavyzdžių  –  sveikatos priežiūros ir socialinės bei globos veiklų darbuotojai. Čia susirgimų skaičius drastiškai susitraukė, kai imunitetą įgijo daugiau nei 70 proc. žmonių. Todėl šiandien visų mūsų bendras tikslas  – įgyti kuo didesnį imunitetą ir sugrąžinti žmones į normalų gyvenimą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Šiuolaikinės skambučių centro technologijos leidžia greitai susisiekti su tūkstančiais gyventojų, kurių kontaktus turime. Pokalbiai telefonu yra vienas patogiausių konsultacijų būdų senjorams, ypač aktualus, kai dėl karantino negalime priimti žmonių klientų aptarnavimo skyriuose. 

Vakcinavimo tempas gali būti vienas iš veiksnių lemsiantis, kada klientų aptarnavimo centrai vėl atvers duris – iš pačių senjorų girdime, kad tai jiems itin aktualu“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

REKLAMA

Nemažai senjorų, sulaukę skambučio, perskambina „Sodrai“ ir teiraujasi, ką jiems daryti. „Sodros“ konsultantai yra pasiruošę suteikti ir tokią konsultaciją.

Be to, „Sodra“ pasirūpino, kad daliai senjorų, kuriems pensija pristatoma į namus, būtų įteikti ir lankstinukai su svarbiausia informacija apie skiepus.

Ar gali nemokėti pensijos nepasiskiepijus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Edita Banienė informavo, kad net jeigu žmogus nesiskiepija ir kelia grėsmę savo ir aplinkinių sveikatai ir saugumui, jam priklausančios išmokos vis tiek turi būti mokamos.

„Visos socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo sąlygos yra nustatytos Socialinio draudimo pensijų įstatyme. Norint, kad „Sodra“ dėl kokių nors priežasčių stabdytų socialinio draudimo pensijų mokėjimą, šios priežastys turi būti numatytos įstatyme, taigi, tokį sprendimą turi priimti Seimas.

Teisę gauti pensiją Lietuvoje garantuoja Konstitucija: „Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais.“ Asmens noras ar nenoras vakcinuotis negali suvaržyti ar apriboti konstitucinių asmens teisių“, – paaiškino E. Banienė.

Anot jos, Darbo kodeksas nenumato galimybės nemokėti darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų, jeigu žmogus atsisako skiepytis, taip pat nenumato galimybės jį nušalinti nuo darbo, atsisakius skiepytis.


Rašyti komentarą...
A
2021-04-22 13:17:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O prie ko čia sodra?? Daktarų asocijacija, virusologais virto, ar kaip? Nusikaltimų sąrašas auga, ir nusikaltėlių sąrašai ilgėja, nes medžiaga fiksuojama jau už Lietuvos ribų !!! Ar išdrįs sodros darbuotojai pažeisti BK , KONSTITUCIJĄ, Tarptautinį įstatymą( nors jau užkibo į įstatymų pažeidimą !!??
Atsakyti
-9

V
Vytautas
2021-04-22 13:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
O prie kuo čia Sodra?
Atsakyti
-12

w
west
2021-04-22 13:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi daktarai specialistai ant skiepu cha
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų