Norint pasinaudoti turinčiųjų imunitetą lengvatomis, reikės įrodymų: pasakė, kokių dokumentų prireiks

Įsigaliojus tvarkai, kai imunitetą įgiję žmonės turi laisvesnes karantino sąlygas nei jo neturintieji, imunitetą nuo koronaviruso reikės pagrįsti e.sveikatos arba gydytojo dokumentu.

Sąlygos, kokiais dokumentais remiantis ir kam tikrinant bus galima pasinaudoti persirgusiems ir pasiskiepijusiems skirtais atlaisvinimais, nustatytos ketvirtadienį įsigaliojusiame operacijų vadovo sprendime.

Laisvesnes sąlygas galės turėti asmenys, persirgę COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Taip pat paskiepyti nuo COVID-19 pagal skiepijimo schemą.

Priklausantys šioms kategorijoms galės tai patvirtinti e.sveikatoje esančiais vakcinacijos įrašas arba teigiamo laboratorinio tyrimo rezultatų protokolu, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie e.sveikatos.

Taip pat žmogus galės turėti sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad persirgo COVID-19 liga arba kad asmens skiepijimas yra baigtas. Jį taip pat galima patekti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu.

Tikrinti šiuos duomenis galės karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę atliekantis pareigūnas bei paslaugas tokiems asmenims teikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys.

„Persirgę ar paskiepyti asmenys, norėdami pasinaudoti teise į švelnesnes karantino režimo priemones Nutarime numatytais atvejais, pateikia vieną iš (...) nurodytų dokumentų karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę atliekantiems pareigūnams arba paslaugų teikėjams“, – rašoma sprendime.

Imunitetą turintys žmonės gali rinktis grupėmis po 10, rengti šventes, dalyvauti ekskursijose. Jiems numatyta galimybė aplankyti globos įstaigose ir ligoninėse esančius artimuosius.


Rašyti komentarą...
A
Angelė
2021-04-22 15:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paskiepiti turi korteles.Tai kam dar poperizmas per e.sveikata,ar pasai.Prigalvoja visokių nesamonių,kad tik pinigus išplauti.
Atsakyti
-1

B
Buratinas
2021-04-24 15:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia prie tu dviejų popieriuku dar vieno, kad patvirtintų, kad pase parašyta tiesa ir e.sveikatos informacija nėra suklastota. O kad negalėtų įtarti, kad ir tas trečiasis popierius nesuklastotas, reikia parašyti įstaigos telefono numerį, kad paskambinus, sėdintis budėtojas visa parą, patvirtintų, kad nera suklastota. Kad budėtojas tiesa sako, reikia pokalbį įrašyti. O kad pokalbis nesuklastotas, reikia....
Atsakyti
0

Z
Zz
2021-04-26 15:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikras esi buratinas, rašydamas tokias nesąmones. Tai pagal tave ir tavo pasas gali būti suklastotas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų