Taip pasielgta, nes miestas siekė užkirsti kelią turistų pertekliui. Miestas išleido 1,3 mln. jenų (7 tūkst. eurų ) 2,5 metro ir 20 metrų ilgio tinklui įrengti. Tačiau kitą dieną medžiagoje buvo aptikta skylė. Pernelyg didelis turizmas reiškia, kad vietos gyventojų gyvenimo kokybė smarkiai smuko dėl turistų skaičiaus.
Rado daugiau skylių
„Skynews“ skelbia, jog Japonijos pareigūnai rado apie 10 panašių skylių, kurios visos buvo akių lygyje ir, matyt, tinkamo dydžio, kad pro jas tilptų fotoaparato objektyvas. Viena ypač populiari stebėjimo vieta yra prie vienos parduotuvės, iš kurios tam tikru kampu padarytos nuotraukos atrodo taip, tarsi Fudzijama stovėtų ant pastato stogo.
Vietos gyventojai skundėsi, kad lankytojai užstoja siaurą šaligatvį, judriame kelyje eina prieš eismą ir, negana to, braunasi į privačias teritorijas, kad nufotografuotų kalną.
Per didelio turizmo problema aktuali visame pasaulyje, todėl daugelis vietovių taiko priemones, padedančias apriboti lankytojų daromą poveikį.
Kaip kitos šalys sprendžia pernelyg didelio turizmo problemą?
Italijos miestas Venecija įvedė 5 eurų mokestį patekimui į miesto centrą tam tikromis pavasario ir vasaros dienomis. Skaičiuojama, kad per metus miestą aplanko apie 30 mln. turistų, kurie apgadina istorinę infrastruktūrą ir blogina jame gyvenančių žmonių gyvenimo kokybę.
Ispanijos Kanarų salose pareigūnai svarsto galimybę įvesti griežtesnes turizmo taisykles, nes vietiniai gyventojai nerimauja dėl didėjančio lankytojų skaičiaus. Kanarų salų prezidentas Fernando Clavijo šį mėnesį pareiškė, kad nors regionas yra pirmaujanti Ispanijos turistų lankoma vieta, būtina griežtesnė kontrolė. Balandį tūkstančiai žmonių protestavo Tenerifėje, ragindami Ispanijos salą laikinai apriboti nuo atvykstančių turistų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!