Aplink apleistą chemijos gamyklą Rusijoje – ryškiai mėlyni šunys

Rusijos miesto Dzeržinsko gyventojai pamatė gana šiurpų vaizdą – aplink apleistą cheminių medžiagų gamyklą klaidžiojo ryškiai mėlyni šunys. Žmonės dalinosi šunų nuotraukomis „Twitter“, o jos greitai pritraukė daug socialinių tinklų vartotojų dėmesio.

Šunų nuotrauka pirmiausia buvo paskelbta rusų socialiniame tinke „VK.com“, po to ja buvo pasidalinta ir „Twitter“.

Nors tai ir gali pasirodyti kaip mokslinės fantazijos įkvėpta, radiacijos sukelta mutacija, realybė yra daug liūdnesnė. Panašu, kad šie beglobiai šunys gyvena vietose, kur iš netoliese esančios gamyklos išsiliejo nuodingos cheminės medžiagos. Gamykla, prieš tai priklausiusi įmonei „Orgsteklo“, kuri bankrutavo 2015 m., yra apleisto pastatų komplekso dalis, kuriame buvo gaminamas organinis stiklas ir vandenilis. Tikėtina, kad šunų kailis nusidažė nuo gamyboje naudoto vario sulfato, kuris yra šviesiai mėlynas.

„Šioje vietoje klaidžioja benamiai šunys. Galbūt viename iš pastatų jie rado cheminių medžiagų liekanų, pavyzdžiui, vario sulfato, ir jame išsivoliojo. Prieš kelerius metus girdėjau, net pastebėjau, kad kai kurių šunų kailis buvo nenatūralios spalvos. Esmė tokia, kad niekas jais nesirūpina. O mes, deja, neturime lėšų sugaudyti šiuos benamius šunis ir juos sterilizuoti“, – „Ria Novosti“ sakė Andrejus Mislivetsas, įmonės bankroto vadybininkas.

Keturkojai nenukentėjo

Vietinė valdžia bandė tartis su apleisto komplekso savininke „Orgsteklo“, kad įmonė sugaudytų šunis ir pasirūpintų jų gerove. Tokie chemikalai gali būti pavojingi jų sveikatai, o sustabdyti tokį žiaurų elgesį galima tik surandant šunims naujus namus arba juos užmigdant.

Praėjus savaitei po pirmųjų pranešimų, gyvūnų gelbėtojai sugaudė visus šunis ir atidavė juos į prieglaudą. Ekspertai manė, kad šie chemikalai galėjo pakenkti jų odai, tačiau po veterinaro apžiūros buvo nustatyta, kad visi septyni šunys buvo sveiki.

Dar geresnę žinią praneša „Roi Novosti“ – du iš septynių šunų jau rado naujus namus.

Tai ne pirmas atvejis, kai šunys nusidažo keistomis spalvomis. Pastaruoju metu, užfiksuojama nemažai incidentų, kurių metu benamių šunų kailis įgauna nenatūralų atspalvį. Tikriausiai žymiausias to pavyzdys įvyko 2017 m. Mumbajuje, kai mieste taip pat buvo pastebėti ryškiai mėlyni šunys.

Tada buvo atrasta, kad viena gamybos kompanija leido dažus į Kasandi upę. Tai sukėlė daug pasipiktinimo, nes nusidažė 11 benamių šunų. Po trumpo tyrimo, Maharaštros taršos kontrolės taryba gamyklą uždarė, siekdami užkirsti kelią tolimesniam gamtos niokojimui.


Rašyti komentarą...
D
Dd
2021-02-27 19:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel neideda mėlynų žmonių nuotraukų?
Atsakyti
0

T
TT
2021-02-28 10:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senos naujienos, ziniasklaida ieško bet kokio purvo, kad tik aptersti Rusija, savu nemato.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų