„Tokia realybė – net jeigu tai (imigracija) jūsų nepalietė tame mieste, kur gyvenate, tai turbūt su tuo susidursite kokioje nors įstaigoje“, – teigia vienos iš organizacijų, kovojančių prieš imigraciją atstovas Erickas Odomas.
Taip kalbėdamas jis mintyje turėjo daugiau nei 50 tūkst. iš Centrinės Amerikos nuo skurdo ir smurto į JAV pabėgusių jaunų žmonių, kurie dar 2013 m. buvo sulaikyti, tačiau vėliau paleisti ir apgyvendinti laikinose prieglobsčio vietose ar pas giminaičius.
Antiimigraciniai judėjimai niršta ant valdžios ir organizuoja tokias akcijas, kaip protestai prie pasienio punktų – žmonės mano patys galintys sustabdyti nelegalų antplūdį, kuris ypač padidėjo 2007-aisiais.
Už imigrantų be dokumentų teises kovojančios organizacijos šiuo metu susiduria su dvigubu iššūkiu – joms tenka atremti protestuotojų argumentus ir tuo pat metu daryti įtaką valdžiai, kad ši pagaliau reformuotų JAV imigracijos politiką ir suteiktų šansą gauti pilietybę daugiau nei 11 mln. gyventojų, kurių didelė dalis šalyje yra jau daug metų.
Pavyzdžiui, „Fox News“ atlikta 1057 respondentų apklausa parodė, kad 60 proc. pasisako už tai, kad JAV gyventojams be dokumentų būtų leista pasilikti ir galų gale pretenduoti į pilietybę.