Vietoj to po trijų savaičių mokymų jis vyksta į Ukrainos fronto linijas, nors buvo patikintas, kad tarnaus užnugaryje.
Kai kurie amerikiečiai išvyksta į Rusiją ieškodami, jų nuomone, „tradicinių vertybių“ – konservatyvių krikščioniškų pažiūrų, tradicinių šeimos vaidmenų, griežto pasipriešinimo LGBTQ+ teisėms ir „woke“ ideologijoms, kurios, jų nuomone, užvaldo Amerikos kultūrą.
Naujoji Rusijos vizų programa „Bendros vertybės“, pradėta įgyvendinti 2024 m. rugpjūtį, skirta būtent šiems nepatenkintiems konservatoriams, siūlant atvykti užsieniečiams, kurie atitinka Kremliaus moralines ir dvasines vertybes.
Nors migrantai nuoširdžiai ieško kultūrinės aplinkos, atitinkančios jų įsitikinimus, programa dažnai pasitarnauja platesnei Rusijos propagandos kampanijai, kuria siekiama save pateikti kaip moraliai pranašesnę už „nykstančius“ Vakarus.
Amerikietis norėjo užsitarnauti pagarbą Rusijoje
46 metų trijų vaikų tėvas šių metų pradžioje prisijungė prie vadinamojo Timo Kirbio projekto „Amerikos kaimas“. Nuo 2006 m. Rusijoje gyvenantis amerikiečių žiniasklaidos veikėjas T. Kirby propaguoja Putino pasualėžiūrą nepatenkintiems situacija savo šalyje amerikiečiams. Huffmanai savo kelionę dokumentavo socialinėje erdvėje, pasirodydami ir Rusijos propagandiniuose vaizdo įrašuose, o kartu rinkdami lėšas naujam gyvenimui.
Gegužės mėnesį Derekas įstojo į Rusijos kariuomenę, neturėdamas ankstesnės karinės patirties, tikėdamasis dirbti suvirintoju. Jo žmona DeAnna paaiškino, kad Derekui „buvo pasakyta, jog jis negaus net dviejų savaičių mokymų ir iš karto keliaus į fronto liniją. Tačiau atrodo, kad jis dar savaitę mokysis, arčiau fronto linijos, o tada jį išsiųs į priešakines linijas“.
Dereko motyvacija užsirašyti į kariuomenę visų pirma buvo siekis užtikrinti jo šeimai greitesnę pilietybę, o ne tradicinį ilgą migracijos procesą. Jis taip pat minėjo kontrakto pasirašymo premiją ir norą „užsitarnauti pagarbą“ naujoje šalyje.
„Nenoriu, kad čia, Rusijoje, kas nors sakytų, jog mums čia ne vieta, todėl jei eisiu ir savo kūnu ginsiu Rusiją, ginsiu šalį, mūsų naująją šalį, užsitarnausiu mūsų vietą čia“, – praėjusį mėnesį nufilmuotame vaizdo įraše teigė Derekas.
Šeima prašo melstis, nes jis siunčiamas į fronto liniją
Rusijos verbuotojai davė konkrečių pažadų. Iš pradžių buvo sakoma, kad Derekas dirbs karo korespondentu. Paskui – mechaniku remonto batalione, panaudodamas savo suvirintojo įgūdžius. Jokių aktyvių karo veiksmų.
Štai kas nutiko iš tikrųjų: Derekas prisijungė prie užsieniečių būrio, kuris prieš išvykdamas į Ukrainos fronto liniją buvo skubiai apmokytas rusų kalbos.
DeAnna savo kreipimesi socialiniame tinkle aprašė situaciją, sakydama, kad Derekas „jaučiasi taip, tarsi dabar būtų mestas vilkams sudorojimui, ir jam telieka remtis tikėjimu“.
Ji pridūrė, kad šeima „tikisi, kad jis galės būti panaudotas dėl jo įgūdžių, o ne tik kaip kovotojas“.
Dislokavimas taip pat sukėlė finansinę įtampą šeimai. Pranešama, kad Derekas ir jo būrio nariai turėjo „paaukoti“ 10 000 rublių savo reikmenims, o tai esą sunaudojo nemažą dalį jo atlyginimo. DeAnna pranešė, kad po mėnesio tarnybos Derekas negavo jokio atlyginimo ar premijos.
Ar šeima gali tai pakeisti? DeAnna kreipiasi į neįvardytus visuomenės veikėjus ir prašo melstis, kad Derekas būtų perkeltas į nekovines pareigas.
DeAnna viename iš vaizdo įrašų taip pat pripažino, kad jos vyrui išėjus į kariuomenę jai paūmėjo priklausomybė nuo alkoholio, su kuria ji seniai kovoja.
CŽV pareigūnės sūnus taip nekentė Amerikos, kad mirė už Putiną
Derekas nėra pirmasis amerikietis, kuris savo kailiu įsitikino, kad Rusijos kariniai pažadai neatitinka tikrovės. 2024 m. balandį Ukrainoje kovodamas už Maskvą žuvo 21 metų CŽV vadovės sūnus Michaelas Glossas.
Nepaisant amerikiečių žvalgybos šeimos kilmės ir ankstesnio idealizmo, orientuoto į humanitarinius tikslus, M. Glossas buvo giliai nusivylęs JAV ir siekė „kovoti prieš Ameriką“, įkūnydamas radikalią prieš valdžią nukreiptą mąstyseną.
BBC Rusijos tarnyba ir „Mediazona“ atliko bendrą tyrimą ir patvirtino, kad Ukrainoje žuvo už Rusiją kovoję 523 užsienio piliečiai iš 28 šalių.
Didelė dalis šių užsienio kovotojų buvo Vidurinės Azijos piliečiai, iš kurių daugiausiai žuvo Tadžikistano (72 žuvusieji) ir Uzbekistano (66 žuvusieji); daugelį jų tokios grupuotės kaip „Vagneris“ užverbavo iš Rusijos įkalinimo įstaigų kolonijų mainais už bausmės panaikinimą.
Patvirtinta 70 žuvusiųjų ir dar apie 50 dingusiųjų be žinios samdinių iš Nepalo. Kitos šalys, kuriose pranešta apie aukas, yra Egiptas, Šri Lanka ir Jungtinės Valstijos.
Taip pat žuvo apie 1 000 Šiaurės Korėjos karių, dar daugiau buvo sužeista ir dingo be žinios, kovojusių kartu su Rusijos pajėgomis, daugiausia Kursko pasienio regione.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Buvo toks Depardje, prancūzų aktorius, ištvėrė Rusijoje net kelis mėnesius po to spruko neatsigręždamas.