• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Besibaigiantys 2009 metai buvo kupini įvairiausių įvykių. Šįkart į juos nusprendėme pažvelgti per fotoobjektyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 19 dieną Rusijoje nušautas žmogaus teisių gynėjas Stanislavas Markelovas, kuris teisme atstovavo vienai čečėnų šeimai. Jo nužudymas tapo tik dar vienu įrodymu, kad Čečėnijoje ir toliau klesti žmogaus teisių pažeidimai, o Rusijai iki teisinės valstybės statuso vis dar yra itin toli.

REKLAMA

Barackas Obama sausio 20 dieną buvo prisaikdintas 44-uoju JAV prezidentu. Demokratų partijai atstovuajantis politikas tapo pirmuoju juodaodžiu Baltųjų rūmų šeimininku per visą šalies istoriją.

Naujuoju Rusijos ortodoksų bažnyčios patriarchu tapo Kirilas, kuris šiame poste pakeitė gruodžio mėnesį mirusį lygtolinį Rusijos ortodoksų lyderį Aleksejų II.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario pradžioje Irane buvo minimo Islamo revoliucijos 30 metinės.

Kosovo albanai vasario 17 dieną minėjo pirmąsias savo šalies nepriklausomybės metines. Tačiau iki visiško tarptautinio pripažinimo buvusiai Serbijos provincijai dar yra gana toli. Tiek Serbija, tiek Rusija, tiek kai kurios Europos Sąjungos Kosovo nepriklausomybės pripažinti nesirengia, o tai užkerta kelią šiai valstybei prisijungti prie tarptautinių institucijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rodydama Vašingtono iniciatyvą pagerinti santykius su Maskva, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui įteikė suvenyrinį mygtuką, simbolizuojantį Amerikos norus „perkrauti“ santykius su didžiausia Šaltojo karo laikų priešininke. Tiesa, jei anglų kalba ant mygtuko puikavosi žodis „perkrovimas“, tai rusiškame užraše buvo įrašyta „perkrova“. Tai puikiai simbolizuoja dviprasmiškus Vašingtono ir Maskvos santykius.

REKLAMA

Moterys kadetės tampa vis gausiau žengia į Irako policiją. Tai – siekio demokratizuoti šią musulmonišką šalį simbolis.

Balandžio 8 dieną po ginčytinos Komunistų pergalės Moldovos parlamento rinkimuose kilo neramumai. Opozicija teigė, kad šalį valdantys Komunistai suklastojo rezultatus.

REKLAMA

Irane po skandalingų birželio 13 dienos prezidento rinkimų kilo iki šiol tebesitęsianti režimo konfrontacija su opozicija, teigiančia, kad pergalė iš jų kandidato Mir Hosseino Mousavio buvo tiesiog pavogta.

Birželio 20 dieną per Irano sostinėje Teherane vykusį protestą buvo nušauta moteris, kuri pasauliui tapo žinoma tiesiog kaip Neda. Vaizdai, kuriuose buvo užfiksuota moters mirtis, paplito internetiniame portale „YouTube“. Netrukus Neda tapo Irano diktatūros brutalumo simboliu ir simboliu, sutelkusiu visą Irano opoziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birželio 25 dieną netikėtai mirė pop karaliumi tituluotas atlikėjas Michelas Jacksonas.

Liepos mėnesį Kinijos Sindziango provinciją sukrėtė etniniai neramumai, per kuriuos vieni kitiems į atlapus kibo uigūrai ir kinai hanai. Dėl riaušių buvo apkaltinti uigūrai. Keliems jų skirtos mirties bausmės.

REKLAMA

Rusijos milicija eilinį kartą brutaliai susidorojo su opozicijos aktyvistais, Maskvoje rengusiais „Nepaklusniųjų maršą“.

Gruzijoje buvo paminėtos pirmosios karo su Rusija metinės.

Itin prieštaringai vertintuose Afganistano prezidento rinkimuose dar vienai kadencijai šalies vadovu buvo perrinktas Hamidas Karzai. Neišvengta ir balsų klastojimo, o pagrindinis prezidento konkurentas Abdullah Abdullah tiesiog atsisakė dalyvauti antrajame rinkimų ture ir taip atidavė pergalę H. Karzai.

REKLAMA

Per katastrofą Sibire esančioje Sajano-Šušenskajos hidroelektrinėje žuvo mažiausiai 75 žmonės.

Rugsėjo 1 dieną pasaulis minėjo Antrojo pasaulinio karo 70-ąsias metines. Karą, užpuldama Lenkiją, pradėjo nacistinė Vokietija.

Kinijoje rugsėjo mėnesį paminėtos 60-osios Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės.

Spalio 12 dieną Kosove iškilo statula buvusiam JAV prezidentui Billui Clintonui

Aktorius Andy Garcia vaidins Gruzijos prezidentą Mikheilą Saakašvilį filme, kuriame bus pasakojama apie 2008 metais rugpjūtį vykusį karą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metams artėjant į pabaigą, pasaulį buvo apėmusi panika dėl vadinamojo kiaulių gripo pandemijos.

Lapkričio 5 dieną JAV Forthudo karinę bazę sukrėtė tragedija, per kurią islamą išpažįstantis kariuomenės psichiatras nušovė 13 karių.

Lapkričio 8 dieną paminėtos 20-osios Berlyno sienos griūties metinės.

Lapkričio 15 dieną Belgrade mirė Serbijos ortodoksų bažnyčios patriarchas Pavle.

Čekai lapkričio 17 dieną minėjo Aksominės revoliucijos, nuvertusios komunistinę diktatūrą, 20-ąsias metines.

REKLAMA

Lapkričio pabaigoje kasmetiniame Hadže dalyvavo apie 2,5 mln. musulmonų, kurie žygiavo į šventąjį Mekos miestą.

Lapkričio 28 dieną Rusijoje buvo susprogdintas truakinys, vykęs iš Maskvos į Sankt Peterburgą. Žuvo mažiausiai 30 keleivių.

Gruodžio 10 dieną JAV prezidentas Barackas Obama atsiėmė Nobelio taikos premiją.

Gruodžio 27 dieną per susirėmimus su riaušių policija Irane buvo nužudyti mažiausiai 8 opozicijos aktyvistai.

AFP/Reuters/Topham/Ria Novosti/Scanpix nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų