• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teksase šaulys pradinėje mokykloje antradienį nužudė 19 vaikų ir du suaugusiuosius, o prezidentas Joe Bidenas po šio incidento pasmerkė JAV ginklų lobistus ir pažadėjo nutraukti masinių šaudynių ciklą šalyje.

Teksase šaulys pradinėje mokykloje antradienį nužudė 19 vaikų ir du suaugusiuosius, o prezidentas Joe Bidenas po šio incidento pasmerkė JAV ginklų lobistus ir pažadėjo nutraukti masinių šaudynių ciklą šalyje.

REKLAMA

Išpuolis Juvaldyje – nedidelėje gyvenvietėje, esančioje maždaug už valandos kelio nuo Meksikos sienos – buvo daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės JAV mokykloje per pastaruosius kelerius metus ir naujausias kruvino smurto panaudojant ginklus atvejis Amerikoje.

Kaip rašo „ABC News“, remdamasi Teksaso gubernatoriumi Gregu Abbottu, šaulys yra 18-metis studentas Salvadoras Ramosas. Be vaikų, jis nužudė ir mokytoją, sužeidė savo močiutę.

Taip pat pranešama, kad sužeistieji išgabenti į ligoninę.

Po šaudynių paskelbta įtariamojo nuotrauka:

„Atėjo laikas šį skausmą paversti veiksmais kiekvienam tėvui, kiekvienam šios šalies piliečiui“, – emocingai kalbėjo J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA

„Atėjo laikas tiems, kurie trukdo, vilkina ar blokuoja sveiku protu suvokiamus ginklų įstatymus, pranešti, kad to nepamiršime“, – sakė jis.

REKLAMA

„Kaip tauta, turime paklausti, kada, dėl Dievo, ketiname pasipriešinti ginklų lobistams? Kada, dėl Dievo, padarysime tai, ką visi giliai širdyje žinome, kad reikia padaryti?“ – klausė prezidentas.

Prieš šaudynes įtariamasis S. Ramosas internete pasidalijo šaunamojo ginklo dalies nuotrauka. 

Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas anksčiau surengtoje spaudos konferencijoje įtariamuoju įvardijo 18-metį vietos gyventoją, JAV pilietį Salvadorą Ramosą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis šaudė ir žudė, siaubingai ir nesuvokiamai“, – sakė G. Abbotas.

Teksaso viešojo saugumo departamento pareigūnai CNN sakė, kad šaulys, manoma, pašovė savo močiutę, o po to apie vidurdienį nuvyko prie Robbo (Robo) pradinės mokyklos, kur paliko savo automobilį ir, dėvėdamas neperšaunamą liemenę, įėjo į švietimo įstaigą ginkluotas pistoletu ir šautuvu.

Pareigūnai teigė, kad šaulį nukovė atvykę pareigūnai, ir pridūrė, kad per išpuolį taip pat žuvo du suaugę asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip nedidelės vaikų grupės braunasi pro stovinčius automobilius ir geltonus autobusus, kai kurie laikydamiesi už rankų, ir policijos lydimi bėga iš mokyklos, kurioje mokosi maždaug 7–10 metų mokiniai.

Tai yra daugiausiai aukų pareikalavęs incidentas nuo 2012 metais Konektikute įvykusių šaudynių Sandi Huko pradinėje mokykloje, kai žuvo 20 vaikų ir šeši darbuotojai.

Baltieji rūmai nurodė nuleisti vėliavas iki pusės stiebo gedint aukų, kurių žūtis sukrėtė šalį, vis dar neatsigavusią nuo siaubo Sandi Huke.

REKLAMA

Iš karto po išpuolio Robbo pradinėje mokykloje, kurioje mokosi daugiau kaip 500 mokinių, daugiausia ispanakalbių ir nepasiturinčių šeimų vaikai, tėvai buvo raginami neskubėti pasiimti savo atžalų.

„Jums bus pranešta, kad pasiimtumėte mokinius, kai visi bus suskaičiuoti“, – netrukus po išpuolio savo interneto svetainėje pranešė mokykla.

„Niekur kitur to nenutinka“

Teksaso respublikonų senatorius Tedas Cruzas, pasisakantis už teises į ginklus, tviteryje parašė, kad jis su žmona „meldžiasi už vaikus ir šeimas, nukentėjusias nuo siaubingo šaudymo Juvaldyje“.

REKLAMA

Tačiau senatorius Chrisas Murphy, demokratas iš Konektikuto, kur įvyko šaudynės Sandi Huko mokykloje, aistringai paragino imtis konkrečių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias tolesniam smurtui.

„Tai nėra neišvengiama, nėra taip, kad šiems vaikams nepasisekė. Taip nutinka tik šioje šalyje ir niekur kitur. Niekur kitur maži vaikai neina į mokyklą galvodami, kad tą dieną gali būti nušauti“, – sakė Ch. Murphy Senate Vašingtone.

„Esu čia, kad maldaučiau, tiesiogine prasme atsiklaupčiau ir maldaučiau savo kolegų: prašau, raskite kelią pirmyn. Bendradarbiaukite su mumis ir raskite būdą priimti įstatymus, kurie sumažintų tokią tikimybę“, – kalbėjo jis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kruvinas išpuolis Teksase įvyko po to, kai anksčiau šį mėnesį Jungtinėse Valstijose įvyko kelios masinės šaudynės.

Gegužės 14-ąją Niujorko Bafalo maisto prekių parduotuvėje aštuoniolikmetis nušovė 10 afroamerikiečių.

Šaulys, pasiskelbęs baltųjų viršenybės šalininku, dėvintis neperšaunamą liemenę ir ginkluotas šautuvu AR-15, savo išpuolį transliavo gyvai. Kaip pranešama, į tą parduotuvę nusitaikė dėl to, kad aplink ją gyvena daug afroamerikiečių.

REKLAMA

Kitą dieną vyras užblokavo bažnyčios Laguna Vudse, Kalifornijoje, duris ir pradėjo šaudyti į taivaniečių kilmės amerikiečių bendruomenę. Jis nužudė vieną žmogų ir sužeidė penkis.

Nepaisant nuolat pasikartojančių masinių šaudynių, JAV Kongrese žlugo kelios iniciatyvos reformuoti ginklų naudojimo taisykles, todėl valstijos ir vietos tarybos gali pačios sugriežtinti arba susilpninti apribojimus.

Nacionalinė šaulių asociacija (NRA) labai prisidėjo prie kovos prieš griežtesnius JAV ginklų įstatymus. G. Abbotas ir T. Cruzas yra įtraukti į galingos lobistinės organizacijos Hjustone Teksase vėliau šią savaitę rengiamo forumo pranešėjų sąrašą.

REKLAMA

2020 metais Jungtinėse Valstijose buvo įvykdyta 19 350 nužudymų šaunamaisiais ginklais, t. y. beveik 35 proc. daugiau nei 2019 metais, rodo naujausi Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenys.

Prieš žudynes mokykloje pašovė savo močiutę

Prieš surengdamas šaudynes Teksaso pradinėje mokykloje, per kurias nužudė 19 vaikų, Salvadoras Ramosas pirmiausia pašovė savo močiutę, sakė pareigūnai.

18-metis šaulys, kuris buvo nukautas policijai bandant jį sulaikyti, buvo JAV pilietis ir mokėsi Juvaldyje – netoli Meksikos sienos esančioje nedidelėje gyvenvietėje, kur įvyko tragedija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietos žiniasklaidos paskelbtoje portretinėje S. Ramoso nuotraukoje matomas jaunas vyras rudais plaukais, žvelgiantis priešais save neišraiškingu žvilgsniu.

„Pirmasis incidentas įvyko močiutės gyvenamojoje vietoje, kur jis močiutę pašovė“, – sakė Teksaso viešojo saugumo departamento atstovas Erickas Estrada ir pridūrė, kad sunkiai sužeista moteris buvo nuskraidinta į gydymo įstaigą.

66 metų moteris kritinės būklės buvo paguldyta į San Antonijaus ligoninę, sakė sveikatos priežiūros pareigūnai, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

REKLAMA

Pasak E. Estrados, pašovęs močiutę, neperšaunamą liemenę vilkėjęs ir šautuvu ginkluotas S. Ramosas paspruko iš įvykio vietos automobiliu.

Tada jis sudaužė automobilį šalia griovio prie Robbo pradinės mokyklos, išlipo iš jo ir patraukė į tą švietimo įstaigą, kur teisėsaugininkai bandė jį sustabdyti, tačiau jiems nepavyko.

Apie 11 val. 30 min. vietos (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku S. Ramosas įsiveržė į mokyklą ir ėmė šaudyti.

„Jis buvo užėjęs į kelias klases ir ten šaudė“, – sakė E. Estrada televizijai CNN.

Mokslo metų pabaiga

Ketvirtadienis turėjo būti paskutinė mokslo metų diena 500 Robbo pradinės mokyklos mokinių, kurių amžius – nuo penkerių iki 11 metų. Dauguma jų – ispanakalbiai.

REKLAMA

E. Estrada sakė, kad rajone nebuvo užfiksuota jokių automobilių gaudynių, todėl galima manyti, kad eismo įvykis buvo neišprovokuotas.

Per šaudynes buvo nesunkiai sužeisti du policijos pareigūnai, sakė Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas.

Tyrėjai „renka informaciją apie subjektą, jo motyvą, panaudotus ginklus, aiškinasi, ar buvo išduotas leidimas juos laikyti, taip pat atlieka nuodugnų nusikaltimo vietos tyrimą ir bando atkurti įvykius nusikaltimo vietoje“, sakė gubernatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak E. Estrados, kol kas neaišku, ar S. Ramosas anksčiau turėjo reikalų su teisėsauga.

Už tyrimą atsakingas Juvaldžio mokyklų apygardos policijos viršininkas Pete'as Arredondo sakė, kad S. Ramosas veikė vienas.

Su įtariamuoju siejamoje „Instagram“ paskyroje, kuri vėliau buvo panaikinta, buvo kelios jaunuolio nuotraukos.

Dviejose nespalvotose asmenukėse jis matomas vilkintis džemperį su gobtuvu, o jo plaukai siekia pečius.

Kitose nuotraukose matyti šovinių dėtuvė ir pusiau automatiniai šautuvai.

Ale lietuvių geriausi draugai,kuriems pastoviai dėl visko lendama į subine.Jauciu Bidonas lieptu kažkokia nesąmonė padaryti,tai mūsiškiai ir klausytų seno marazmatiko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų