ES netrukus gali sudaryti susitarimą dėl dar vienos vakcinos: pirktų 60 mln. dozių

Europos Komisija antradienį paskelbė užbaigusi žvalgomąsias derybas su prancūzų ir austrų biotechnologijų laboratorija „Valneva“ dėl galimo 60 mln. jos vakcinos nuo COVID-19 dozių nupirkimo.

EK jau yra pasirašiusi kontraktus su šešiomis kitomis laboratorijomis ir diskutuoja su JAV firma „Novavax“ dėl 200 mln. skiepų dozių.

Kai derybos su „Novavax“ ir „Valneva“ bus užbaigtos, Europa turės kontraktus su aštuoniomis skirtingomis laboratorijomis dėl daugiau kaip 2,5 mlrd. skiepų dozių.

„Tai darydami galime maksimaliai padidinti tikimybę, kad visi [mūsų] piliečiai galės gauti saugias ir veiksmingas vakcinas iki 2021 metų pabaigos“, – sakė už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides).

ES nurodė, kad pagal planuojamą kontraktą su „Valneva“ 27 bloko narės drauge iš pradžių nupirktų 30 mln. dozių, o vėliau galėtų įsigyti dar 30 mln. dozių.

„Valneva“ vakcina kuriama naudojantis inaktyvuotų virusų technologija, o ne informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) metodu, kurį pasitelkė „Moderna“ ir „Pfizer“ su „BioNTech“.

„Valneva“ gruodžio viduryje paskelbė pradėjusi klinikinius vakcinos bandymus su žmonėmis; šios vakcinos dozių jau yra užsisakiusi Jungtinė Karalystė.

ES šią vakciną turėtų patvirtinti paskutiniais šių metų mėnesiais.

ES jau pasirašė kontraktus su „AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“, „Sanofi-GSK“, „Pfizer“ ir „BioNTech“, „CureVac“, „Moderna“.

Kol kas Europos vaistų agentūra (EVA) yra patvirtinusi dvi vakcinas: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“. Sausio pabaigoje EVA turi spręsti dėl „AstraZeneca“ vakcinos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų