Gegužės 25-ąją Mineapolio pareigūnas sulaikymo metu panaudojo kovinius veiksmus prieš juodaodį George’ą Floydą dėl kurių šis netrukus mirė. Kilus protesto akcijoms per savaitę JAV virto vandalų siautėjimo ir smurto vieta, privertusi šalies valdžią netgi pasitelkti kariuomenę. 

(nuotr. https://www.facebook.com/ike.gazaryan) (nuotr. facebook.com)

(nuotr. https://www.facebook.com/ike.gazaryan) (nuotr. facebook.com)

Tačiau amerikiečiai ir patys imasi ginti savo turtą nuo chaosu besinaudojančių užpuolikų. Socialiniuose tinkluose išplito nuotrauka, kurioje matyti šalia vieno restorano stovintys ginkluoti vyrai, saugantys turtą nuo galimų išpuolių. Prierašas ironiškai skelbė, kad „rusų mafija ginasi iš visų jėgų“. „Baza.io“ pasidomėjo, kokia yra šios nuotraukos istorija.

Pasirodo, kad restoranas iš tiesų priklauso prieš daugiau nei 20 metų į JAV emigravusiam rusui Ike'ui Gazarianui. Pastarosiomis dienomis jam teko saugoti savo verslą San Diege su ginklu rankose. Emigrantas papasakojo apie tai, kas vyksta jo aplinkoje ir savo požiūrį į protestų akciją.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protesto akcija San Diege

Apie restoraną ir 2020-ųjų problemas

Restoraną „Pushkin“ San Diege jis įkūrė prieš 5 metus. Pagrindiniai klientai – rusų virtuvę mėgstantys amerikiečiai, dažnai turintys kokių nors rusų pažįstamų. Daug yra tų, kurie įsivaikino rusų vaikus. Savininko teigimu, visi draugiškai sugyvena.

REKLAMA

„Amerikiečiai, jeigu tik kas, iškart galvoja: „Rusų mafija“. Net kai ateina pas mus į restoraną: „O, rusų mafija“. Priešais gyvena amerikiečiai. Kai mes stovėjome ir minia į mus ėjo, kaimynas (juokais) parašė, kad rusų mafija saugo savo restoraną“, – nuotraukos atsiradimo istoriją pasakojo jis. 

Koronavirusas, anot verslininko, sukėlė problemų, tačiau jis rado paprastą išeitį krizės laikotarpiu: nutraukė maisto tiekimą visiškai ir pradėjo prekiauti maisto produktais. JAV valstijoms įvedus karantiną parduotuvėse sutriko produkcijos tiekimas, todėl gyventojai noriai pirko iš restorano. Rusų emigranto teigimu, krizės metu jiems pavyko uždirbti net daugiau negu iki jos. 

Restoranas buvo uždarytas nuo kovo 18-osios iki pat gegužės pabaigos. „Padirbome savaitę ir vėl teko užsidaryti. Mūsų kaimynystėje niekas nedirba: visų restoranų ir barų durys ar langai užkalti. Ir, akivaizdu, miestas vėl mirė. <...> Kas spėjo šiandien užsikalti – užsikalė. Kas nespėjo – tiems (viską) sulaužė“, – cituojamas I. Gazarianas.

Kaip prasidėjo protestas ir plėšimai

San Diege protesto akcija prasidėjo praėjusį šeštadienį ir iš pradžių nieko bloga nežadėjo.

„Išėjo protestuojantieji paprasčiausiai išreikšti savo nuomonę, be pogromų, be nieko. Prasidėjo viskas gana civilizuotai. Tačiau vėliau labai greitai peraugo į puolimą. Žmonės pradėjo plėšti mašinas, padeginėjo bankus. La Mesos rajone jie padegė „GP Morgan“, padegė „US Bank“, padegė porą pastatų, didelį architektūros biurą San Diege. Visiems matant padegė tą pastatą. Sudaužė juvelyrinę parduotuvę, viską išvogė, o ta parduotuvė priklauso šeimai. Tai net ne korporacija. Iš pradžių galvojo, kad tik bankus padeginės, bet vėliau dalis protesto dalyvių pradėjo grobti faktiškai viską paeiliui“, – pasakoja įvykių liudininkas.

REKLAMA

Žmonės jau kitą rytą ėjo tvarkyti aplinkos, tačiau buvo aišku, kad viskas tuo nesibaigs, nes visuose kituose miestuose taip pat prasidėjo plėšimai. 

„Policija bandė protestuojančius suskaldyti į grupes. Tačiau kai tai pavykdavo padaryti, sukontroliuoti minią būdavo dar sunkiau. Nes jeigu jie prieš tai turėjo kontroliuoti vieną grupę, tai dabar trys ar keturios tokios grupės vaikšto, tik mažesniu kiekiu. Vyrukai (protestuojantys), kurie ten buvo, labai koordinuotai veikė – jiems nešė vandenį, buvo daug žmonių, kurie nešė pieną, kad ašarines dujas nuo akių nusiplautų, siūlė maistą. Buvo aišku, kad čia net labai gerai tarpusavyje suderintas procesas. Ten buvo daug žmonių, kurie kurstė. „Grįžkit atgal, grįžkit atgal, jūs ne su mumis, – šaukė stambi juodaodė moteris. – Jūs ne su mumis, jeigu nepuolate policininkų“, – cituojamas vyras. 

Jis taip pat akcentavo, kad vandalizmu ir plėšimais užsiima ne vien juodaodžiai, kaip dažnai priimta manyti. „Iš esmės tai ten net ne juodaodžiai, kurie tai daro (kursto smurtui ir užsiima plėšimais), nors tarp jų labai daug juodųjų, afroamerikiečių. Tačiau būtent kurstytojai yra baltieji – meksikiečiai, tokie čia žmonės“, – pasakojo I. Gazarianas. 

Ginklai ir gynyba

Vyras, pamatęs, kas vyksta susisiekė su draugais. Jis suprato, kad ir iki restorano, kuris įsikūręs pačiame miesto centre, ateis vandalizmo banga.

„Pas mus ginklai legalūs, tai aš ir visi mano draugai atvažiavo su koviniais ginklais, su pistoletais saugoti restorano, saugoti mūsų kaimynų – šalia mūsų yra alkoholio parduotuvė, kurios savininkas – nuostabus senukas. Jis pats už save jau negali pastovėti. Atvažiavo 10-12 mano draugų. Kiekvienas jų turi kelis ginklus. Mes pradėjome saugoti savo restoraną, išėjome į lauką. Buvome pasirengę, vaikinai lauke stovėjo.

REKLAMA

Į mus ėjo apie tūkstantį žmonių. Labai daug. Prieš ateidami pas mus, jie sulaužė krūvą parduotuvių: sportbačių, drabužių parduotuves, juvelyrinę parduotuvę, mažmeninės prekybos parduotuvę. Kuomet jie iki mūsų atėjo, mes jiems neleidome nieko daryti. Ir iki dviejų ryto jie (protestuotojai) vaikščiojo ratais. Kelis kartus mums teko juos nuvyti – jie su plaktukais veržėsi į kaimyninę parduotuvę. Mes išbėgome su ginklais ir juos išgąsdinome“, – prisiminė tos dienos įvykius verslininkas.

„Mūsų šalyje tu turi teisę ginklu ginti tai, kas yra tavo. Mes neleisime jiems išlošti šioje situacijoje. Aišku, man labai gaila, kad taip nutiko, ir mums visiems labai gaila. Aš už tai, kad jie protestuotų, – prašom, protestuokit, žmonės, tačiau nelaužykite to, ką mes turime. Ir taip koronavirusas mus atidaužė, tai dabar dar ir jūs… Kam išvis to reikia?“ – piktinosi restorano savininkas.

Apie policiją, Floydo mirtį ir karantino efektą

Rusų emigrantas pagarbiai atsiliepė apie JAV policiją. Jo teigimu, iš esmės policija saugo žmones. „Tai, buvo tas įvykis, policininkas buvo kaltas, jį reikia griežtai teisti. Tačiau deginti žmonių namus, deginti tų pačių žmonių, kurie gyvena jūsų rajonuose, parduotuves, restoranus, – na, tai yra paprasčiausiai kvaila“, – pasakojo jis. 

Jis taip pat apgailestavo, kad juodaodžių bendruomenė tik tokiu būdu gali kažkaip šią temą iškelti. „Kiekvieną sykį, kai tik kas nors miršta nuo policininko, kai kažkuris juodaodis miršta nuo policininko (nors baltieji irgi miršta) – tai jiems tampa pretekstu išeiti ir protestuoti. Ir tokių protestų metu, akivaizdu, jie pradeda siaubti visus tuos restoranus, vogti pinigus, daiktus. Jau net ne todėl, kad juodaodis vaikinas mirė, o todėl, kad paprasčiausiai apiplėšti norisi viską“, – pažymėjo I. Gazarianas.

REKLAMA

Verslininko teigimu, prie to prisidėjo ir koronavirusas.

„Tie žmonės du mėnesius sėdėjo namie, jiems neleido išeiti, ir staiga – laisvė. Visi jau išvis užmiršo, kas tas koronavirusas. Toks jausmas, kad koronavirusas Amerikoje paprasčiausiai išnyko. Niekas daugiau nekalba apie koronavirusą, kalba tik apie pogromus. Lyg kas atšaukęs būtų: pusė žmonių be kaukių, didžiulės žmonių minios“, – aiškino susiklosčiusią situaciją vyras.

JAV tebesitęsiantys protestai išsiplėtė jau į 140 miestų, 21 valstijoje neramumams suvaldyti pasitelkta kariuomenė. Dėl George’o Floydo mirties kilę protestai virsta masine betvarke, chaotišku parduotuvių plėšimu bei deginimu ir net ginkluotu pareigūnų puolimu.

Stebėtojas
2020-06-06 19:23:41
Dėl ko buvo mitingas Vilniuje? Palaikyti tuos Amerikos banditus? Ir koks asilas sankcionavo tokį mitingą?! Tikrai kažkoks durnių laivas...
Atsakyti
(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protesto akcija San Diege
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bratva 2020-06-08 06:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Afrai yra afrai, ,nuskriskit į Johanesburgą ir pamatysite!!!!   ATSAKYTI
Saulius 2020-06-07 19:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mūsų valdžia pritaria sorosui Parsidavė.. Jo pinigais dabar švaistosi. Rudenį su vakcinos. Jau dokumentus atspausdinti spejo nors vakcinos nėra. Viskas surežisuota. Patys bėgs žmonės cituotas ir vakcinuotis.    ATSAKYTI
Rolka 2020-06-07 16:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mitingas buvo dėl to kad parodyti pasauliui kad visi žmonės yra lygus,JAV nuo senų laikų gajus rasizmas ir jei tu esi neturtingas tu ne žmogus,man paprasčiausiai gėda dėl lietuvių tokių atsiliepimų,bet ką padarysi vergų šalis bučiuoja stipriesiems užpakalius,todėl ir nykstame   ATSAKYTI
Saulius 2020-06-07 19:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nykstamai dėl tokių kaip jus.... Dar gėjų ir lėšų. Matau tu juos palaikai.    ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-09 08:19:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tu ne tą norejai parašyti.
Neturtingas , buvo vertinamas tik TSRS.
JAV neturtingas , aplamai ne žmogus o tik daiktas. Deja ir į Lietuvą šis požiūris ateina iš JAV.
Tik juokinga , kai demonstracija organizuojama Lietuvoje.
Gal reiktų į žemėlapį dirstelti. Kur Amerika, ir kur Lietuva .
Į kam kištis į tai kas vyksta ten?   ATSAKYTI
Vilnietis 2020-06-07 15:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na o uz kokiu keliu metu pas mus tamsiaodziu bus uztektinai, kad sudegintu ir apiplestu visus prekybos cantrus ir smulkias parduotuves. Pas mus zmones automatu neiprka . Netures kuo ginti savo turta nuo taikiu protestuotoju. Parsidavusi briuseliui musu valdzia ir pas mus atves kokipusmilijoni euroafrikieciu.   ATSAKYTI
Jo 2020-06-07 12:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mazai issaude tu gandonu    ATSAKYTI
2020-06-07 08:26:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sorosas turėtų būti teisiamas už chaoso kurstymą.   ATSAKYTI
Rol 2020-06-07 05:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Durniu laiwas ir tiek apie koki rasizma kalba tegu ta organizatore nuwaziuoja i usa ir ieina i juodziu kwartala idomu kiek uztruktu laiko ten,wa tada gal atsikwoses kas yra kas,kai waikus seria narkotikais kurie mirsta nuo tokiu,plesia moteris ir t.t tai tada nieks neprotestuoja ko nerekia gerkles iswerte kad juodziai geruoliai!?slykstu klausyt ir ziuret! Taip policininkas ziauriai pasielge cia be kalbu! Bet kad tokius mitingus swelniai tariant rengtu tai cia jau siauba kelia! Tegu eina dirbt o ne ziuri is kir ka nuswilpt ir narkatos kuo daugiau parduot,lodariai!   ATSAKYTI
lietuvei 2020-06-06 22:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažin, ar tas Sorosas nėra pedikas?   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-09 08:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sorosas pedofilas. Myli išskirtinai berniukus.   ATSAKYTI
lietuve 2020-06-06 21:34:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Idomu, kas suorganizavo vakar vaiku eisena Vilniuje, palaikancia black lives matter sukius? Zmones kalba, kad tai Soroso remiamu landsbergistu ismislai. Kazkas turi atsakyti uz sita manipuliavima vaikais ir ju samone?
Be kita ko, ko neparode musu "nepriklausomos" TV, buvo plakatu Fuck ...{isdurk policininka}, netgi vienas jaunuolis atsidure ligonineje, kuris stovejo su plakatu pries si judejima. Is vieno zurnalisto buvo bandoma atimti kamera.
Galvoju, kad turi atsakyti organizatoriai ir tie, kas pametejo sia ideja. Tokie dalykai, kaip ir geju paradai yra finansuojami senio Soroso.   ATSAKYTI
pilietis 2020-06-06 21:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Juodziai yra juodziai...kai Dievas salims dalino tvarka ir istatymus,juodziai sedejo Afrikos dziunglese ir jiems neteko...   ATSAKYTI
Stebėtojas 2020-06-06 19:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dėl ko buvo mitingas Vilniuje? Palaikyti tuos Amerikos banditus? Ir koks asilas sankcionavo tokį mitingą?! Tikrai kažkoks durnių laivas...   ATSAKYTI
iskreiptas vaizdas 2020-06-06 19:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kur juodziai ten ir pragaras. KO noreti, kai 5 kart teista vagi padaro sventuoju, Zmogus, kuris pardavinejo narkotikus, apiplesinejo moteris, pardavinejo padirbtus dolerius padaromas ikona. Jia tik nusikaltelis ir jo draugus vagis reikia uzdaryti i getus. Paziurekit, kas pasidare is PAR,kai joje pradejo vadovauti juodziai. Siaubas , o ne salis.   ATSAKYTI
Bee Avis 2020-06-06 18:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagal pavarde cia zmogus is Georgijos ar Armenijos.Pavarde ne rusiska.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-06-07 19:09:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Armėnas.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Javai (nuotr. stop kadras)
Prancūzijoje mistiškų reiškinių entuziastai ir šiaip smalsuoliai jau savaitę keliauja į vieną javų lauką šiaurinėje šalies dalyje. Ten per naktį kviečių lauke paslaptingai ...
Greitkelis (nuotr. stop kadras)
Virdžinijos valstijoje – neįtikėtinas vaizdelis. Greitkelyje keliavę vairuotojai vos patikėjo savo akimis. Greitkeliu važiavę žmonės tikrai nesitikėjo, kad viduryje gatvės ...
Gelbėja (nuotr. stop kadras)
Internete paplito vaizdo įrašas, kuriame vyras griauna savo sieną vien dėl to, kad joje – ypatingas šeimos narys, kuris netikėtai ten atsidūrė.  29-erių Matt Fraser su ...
Užsiliepsnojo laivas (nuotr. stop kadras)
Jungtinėse Valstijose, San Diege, esančiame karinio jūrų laivyno uoste užsiliepsnojo antras pagal dydį amerikiečių karinis desanto operacijų laivas. Pranešama, kad laive ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo, kad greitu laiku nebus galima grįžti prie normalaus gyvenimo, nes per daug valstybių prastai sprendžia koronaviruso ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų