Mūšis dėl Honkongo: policija pradėjo aršų studentų puolimą, padegtas šarvuotis

Protestuotojams Honkonge sekmadienį vėl susirėmus su policija, strėle buvo sužeistas policijos pareigūnas. Aršūs mūšiai vyksta netoli politechnikos universiteto, kur buvo padegtas policijos šarvuotis, o valdžia bando išvaikyti įsitvirtinusius studentus.

Mūšis dėl Honkongo: policija pradėjo aršų studentų puolimą, padegtas šarvuotis (nuotr. SCANPIX)
8

Sekmadienį susirėmimai vyksta prie politechnikos universiteto miestelio, kuris virto prodemokratiškų jėgų baze. Policija prieš aktyvistus naudoja ašarines dujas, gumines kulkas ir vandens patrankas. Protestuotojai savo ruožtu mėto plytas ir šaudo strėles su padegamuoju skysčiu į policijos pajėgų šarvuočius. Sužeistas policininkas su strėle kojoje buvo nuvežtas į ligoninę. Pranešama apie sunkiai sužeistus studentus.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mūšis dėl Honkongo: policija pradėjo aršų studentų puolimą, padegtas šarvuotis

Nepatvirtintais duomenimis, studentų atstovai skelbia, kad visi keliai nuo tilto šalia universiteto yra užtverti policijos, taip nesuteikiant jiems galimybės atsitraukti. 

Protestuotojai žada nesitraukti

Honkongo administracija pranešė, jog pirmadienį, lapkričio 18-ąją, saugumo sumetimais bus uždarytos mokyklos ir vaikų darželiai. Tęsiantis protestams, šios įstaigos nedirba jau kelias dienas.

Masiniai protestai Honkonge prasidėjo vasarą reaguojant į dabar jau atšauktą ekstradicijos įstatymo projektą, kuris būtų leidęs Honkongo gyventojams stoti prieš teismą žemyninėje Kinijoje, kur, kaip teigia kritikai, būtų varžomos jų teisės.

Nuo to laiko demonstracijos, per kurias kartais vis prasiveržia smurtas, peraugo į platų judėjimą, kurio šalininkai reikalauja, be kita ko, imtis demokratinių reformų mieste ir ištirti įtariamą policijos įgaliojimų viršijimą.

Lapkričio pradžioje, kai per vieną iš protesto akcijų žuvo 22 metų studentas, antivyriausybinis judėjimas įgavo dar didesnį mastą.

REKLAMA

Protestuotojai ėmė statyti įtvirtinimus keliuose universitetuose, kuriuos pasirinko savo bazėmis. Iš daugumos universitetų jie jau pasitraukė, tačiau padėtis politechnikos universitete tebėra įtempta.

Politechnikos universitetas yra įsikūręs Honkongo centre ir yra arti kelių svarbių transporto mazgų.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose platinamas raginimas pirmadienį pratęsti „aušros akciją“. „Atsikelkime anksti, tiesiogiai nusitaikykime į režimą ir spauskime ekonomiką, kad padidintume spaudimą“, – rašoma kvietime.


Rašyti komentarą...
C
Cicican
2019-11-18 16:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko nepasidalina ciurkos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų