Tokijo olimpinėse žaidynės tęsiasi krepšinio turnyras. A grupėje – lemiamą mūšį be didesnių keblumų laimėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė (2/1). Greggo Popovichiaus auklėtiniai 119:84 (18:25, 29:18, 35:17, 37:24) sutriuškino Čekiją (1/2).

Amerikiečiams šios olimpinės žaidynės prasidėjo labai prastai – netikėta nesėkme Prancūzijai. Vis tik Greggo Popovichiaus auklėtiniai iškrovė pyktį ant Irano – laimėjo 57 taškų pranašumu.

Dabar amerikiečiai išsiliejo ir ant čekų. Tiesa, varžovai spardėsi bent pusę rungtynių, kai atsilikimas buvo vos 4 taškai (47:43).

Po pertraukos žvėries režimą įjungęs Kevinas Durantas užkūrė tikrą peklą čekams, kuriems ėmė stigti jėgų, ypač gynyboje. Vien trečiajame kėlinyje jie praleido 35 taškus, o amerikiečių pranašumas pasiekė 22 taškų ribą (82:60).

Be to, Kevinas Durantas šiame mače tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės krepšininku. Jis aplenkė Carmelo Anthony.

Gražiausius rungtynių epizodus žiūrėkite:

Per likusį laiką čekams labai reikėjo išsaugoti bent kuo mažesnį taškų skirtumą lentelėje, bet to padaryti nepavyko.

Jau yra aišku, kad ketvirtfinalyje Čekija ketvirtfinalyje nežais, nes užfiksavo prasčiausią rezultatą iš trečiąsias vietas savo grupėse užėmusių komandų. Paskutine ketvirtfinalio dalyve taps arba Argentina, arba Japonija.

Tuo tarpu JAV užsitikrino geriausios antrąją vietą savo grupėje užėmusios komandos vardą. Tai reiškia, kad ketvirtfinalyje jie susitiks su antrąją arba trečiąją vietą grupės etape užėmusia rinktine.

JAV: Jaysonas Tatumas 27, Kevinas Durantas 23, Zachas Lavine'as 13, Jrue Holiday'us 11, Javale'as McGee 10 taškų.

Čekija: Blake'as Schilbas 17, Ondrejus Balvinas 15, Janas Vesely 13, Tomašas Satoransky 12 taškų.

Tiesioginės transliacijos įrašas – naujienos viršuje.