Lietuvos medalių sąskaitos nepavyko atidaryti ir Andriui Gudžiui – finale liko šeštas papildyta komentarais 15.51 val.

Tokijo olimpinėse žaidynėse bene daugiausiai medalio vilčių Lietuvai suteikė sėkmingai atranką perlipęs disko metikas Andrius Gudžius. Lietuvis baigė kovą finale.

A. Gudžius sėkmingai įšoko į lemiamų trijų metimų zoną – pirmuoju bandymu diską nusviedė 64,05 m. Vis tik gerinti rezultatą sekėsi sunkiai.

Kol kolegos su kiekvienu metimu vis gerino savo rezultatus, A. Gudžius niekaip negalėjo prisiartinti arčiau 65 m zonos. A. Gudžius minimaliai pagerina savo rezultatą ketvirtuoju metimu, bet prieš tai metę kolegos nustumia mūsiškį į šeštą vietą (64.11 m).

Iš jos galiausiai pakilti ir nepavyko.

Auksą iškovojo švedas Danielis Stahlis, sidabrą jo tautietis Simonas Pettersonas, o bronzą Lukas Weisshaidingeris.

Paskutinis A. Gudžiaus bandymas:

„Nesijaučiau taip, kad galėčiau. Nežinau kodėl, kodėl kas. Nežinau.. Tikrai negaliu teisintis – ar pasiruošimas ar kas. Kažkur suklydau, kažką ne taip padariau. Rezultatas ne tas, kurio tikėjausi. Jeigu linksmai pažiūrėti, tai šešiom pozicjom aukščiau nei prieš tai“, – pozityvo ieškojo A. Gudžius.

„Tikėjausi su kiekvienu metimu, kad užkabins porą metrų toliau. Ir apšilime mėčiau apie 65 metrus – bandžiau kažką keisti, daryti ir nežinau, kur tų kabliukų ieškoti ir ko trūksta. Net neįsivaizduoju. Ruošiamės, treniravomės, mėčiau visada tiek, kad būtų užtekę medaliui. Ir ką aš galiu pasakyti – kad ir ką pasakyčiau, tas rezultato nepridės“, – gūžtelėjo jis.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Disko metikas Andrius Gudžius olimpinėse žaidynėse užėmė šeštą vietą

A. Gudžiaus nenustebino ir tai, kad triumfavo du švedai – jam tik nemalonu, kad pats nekovojo dėl medalių.

„Sakiau, kad bus šeši žmonės, kurie gali kovoti dėl medalių. Didžiausias gailestis, kad aš nebuvau tas, kuris kovotų dėl jų. Dviem metrais gavau, nuo lyderių keturiais. Buvo taip, kaip prognozavau, problema, kad nesu tarp tų trijų“, – teigė jis.

Eiga

Šeštasis metimas. Metimas neįskaitytas. A. Gudžius bandė eiti „va-bank“ lemiamu metimu, bet išlipo iš sektoriaus. Gaila...

Penktasis metimas. Viltys senka. Priešpaskutinis metimas skriejo 62,81 m. Lietuvis rikiuojasi šeštas, tad reikės sukaupti visas jėgas lemiamam metimui.

Ketvirtasis metimas. A. Gudžius minimaliai pagerina savo rezultatą, bet prieš tai metę kolegos nustumia mūsiškį į šeštą vietą (64.11 m).

Po keturių metimų bronzą savo rankose laiko Simonas Pettersonas (66,58 m), sidabrą Lukas Weisshaidingeris (67,07 m), auksą D. Stahlis (68,9 m).

Ketvirtasis A. Gudžiaus metimas:

Trečiasis metimas. Jau aišku, kad A. Gudžius turės dar tris bandymus – aštuoni geriausi metikai pereina į lemiamą stadiją.

Trečiuoju bandymu A. Gudžius nusviedė įrankį 63,82 m. Penktas rezultatas vis dar, bet svarbiausi įvykiai – prieš akis.

REKLAMA

Antrasis metimas. Ech... A. Gudžius užmina sektoriaus liniją. Rezultatas nėra įskaitomas. Per antruosius metimus lietuvis nukrito į penktąją poziciją. Puikų metimą atliko D. Stahlis (68,9 m), kuris ir yra pirmas dabar.

Pirmasis metimas. A. Gudžius diską finale sviedžia paskutinis – 12-tas. Įdomu, kaip tokia rikiuotė paveiks lietuvį. Panašu, kad viskas gerai – pirmasis metimas sėkmingas (64,05 m).

Rikiuotėje lietuvis dabar yra antras. Sėkmingesnį metimą užfiksavo tik australas Matthew Denny (65,76 m). Favoritas švedas Danielis Stahlis rikiuojasi trečias (63,72 m).

Pirmasis A. Gudžiaus metimas:

Tiesioginė transliacija ˜– naujienos viršuje.

***

Lietuvis atrankoje diską nusviedė 65,94 m – tai 6 cm mažiau nei olimpinio finalo normatyvas. Vis tik toks rezultatas buvo praktiškai garantuojantis finalą.

Galutinėje kvalifikacijos rikiuotėje A. Gudžius liko antras – vienintelis olimpinio finalo normatyvą „perlipo“ švedas Danielis Stahlis (66,12 m).

A. Gudžiui tai antrosios olimpinės žaidynės. 2016 m. Rio jis liko 12-tas.


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2021-07-31 14:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Krachas Lietuvos sportui. Atsistatydinti turi Gudzinevičiūtė. Bet ir šiaip ko reikia norėti iš liberalų valdymo.
Atsakyti
0

V
Vytas
2021-07-31 15:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip jums ir reikia, maziau nosi riesit
Atsakyti
0

V
Vatnikas
2021-07-31 16:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šalys -parasa nevykėliai, paskutinė vieta olimpiadą , vienintelė šalys be medalio,kas per nevykėlių tautą))) britams liekanas valyti,tai pirma vieta pasaulyje užimant,nei stadiono,nei maniežo,nei oro uosto, smirdalai o Russai 4 vietą ar jau trečią,fuuuuuu nevykeliai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų