Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dar kartą įrodė, kad VTB Vieningoje lygoje jie yra lyderiai. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Krasnojarsko „Enisey“ komandą 86:61 (30:19, 16:17, 19:14, 21:11) ir iškovojo keturioliktąją pergalę per 15 rungtynių rašo oficiali klubo svetainė.

Šiame susitikime nežaidė traumuoti Paulius Jankūnas ir Tremmellas Dardenas, o mačui registruotas Marko Popovičius gavo poilsio ir nepakilo nuo suolelio.

Nors pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Enisey“ ekipa, po to aikštelėje dominavo žalgiriečiai. Oliveris Lafayette‘as dukart atidavė puikius perdavimus Robertui Javtokui, tritaškį įmetė Kšištofas Lavrinovičius. Po dar kartą gerai atlikto derinio „du prieš du“ vėl pasižymėjo R.Javtokas (9:2), privertęs varžovų trenerius prašyti minutės pertraukėlės. Ji svečių negelbėjo, nes dukart po krepšiu prasiveržė Rimantas Kaukėnas, kartą – Mindaugas Kuzminskas (15:4).

Netrukus prasiveržimą aštuntuoju savo tašku užbaigė R.Javtokas, tritaškį pataikė Adas Juškevičius, o M.Kuzminskas dėjimu užbaigė ataką. Kiek vėliau skirtumą iki 16 taškų padidino M.Kuzminskas ir R.Kaukėnas – 26:10. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą „Enisey“ pradėjo rasti kelius prie žalgiriečių krepšio, bet su pražanga įdėjęs M.Kuzminskas ir baudą pataikęs Mario Delašas išlaikė dviženklę persvarą šeimininkų pusėje – 30:19.

Antrojo kėlinio pradžia nebuvo tokia rezultatyvi – per 5 minutes „Žalgirio“ gretose taškus pelnė tik baudas sumetęs Darjušas Lavrinovičius ir po jo perdavimo iš vidutinio nuotolio pataikęs A.Juškevičius (34:24). Į aikštę grįžę K.Lavrinovičius ir M.Kuzminskas atgaivino kauniečių puolimą. Kartu jie pelnė 10 taškų, dar du baudų metimais pridėjo O.Lafayette‘as ir „Žalgiris“ pirmavo 46:32. Per antrojo kėlinio paskutinę minutę žalgiriečiai nepasižymėjo ir po 20 minučių žaidimo buvo priekyje 46:36.

Trečiąjį kėlinį tritaškiu ir gražiu reidu per visą aikštę pradėjo A.Juškevičius (51:36). Po to iš kelių metrų įmetė Jeffas Foote‘as, ryžtingai žaidė M.Kuzminskas – 56:42. Vėliau kamuolių skirstytojo vaidmens ėmėsi M.Delašas, atlikęs puikius perdavimus A.Juškevičiui ir M.Kuzminskui. Galiausiai A.Juškevičius dar vienu prasiveržimu padidino pranašumą iki 20 taškų (62:42). Į trečiajame kėlinyje 11 taškų surinkusio „Enisey“ puolėjo Jerry Jeffersono tritaškį tuo pačiu atsakė M.Delašas, bet ketvirtį J.Jeffersonas baigė įspūdingu dėjimu, sulaukusiu net „Žalgirio“ arenos ovacijų – 65:50.

VTB Vieningosios lygos pirmajame rate kauniečiai pasiekė vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių. Gruodžio pabaigoje Krasnojarske Lietuvos čempionai nugalėjo varžovus 99:64.

„Žalgiris“ (13-1) yra VTB Vieningosios lygos lyderis. „Enisey“ komanda (5-9) dalijasi 7-8 vietas B grupėje.