20
Mačo akimirka  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ išvengė skaudžios sensacijos ir užtikrintai susitvarkęs su Klaipėdos „Neptūnu“ žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį.

20

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 89:60 (23:14, 16:13, 33:17, 17:16) įveikė „Neptūną“ ir galiausiai laimėjo ketvirtfinalio seriją 3-2.

„Neptūnas“ šiame mače pirmavo tik pirmosiomis akimirkomis – po Juliaus Juciko metimo iš vidutinio nuotolio svečiai buvo atsidūrę priekyje 4:2, bet kauniečiai atsakė septyniais taškais be atsako ir daugiau nė karto neatsiliko.

Mače netrūko emocijų – dar pirmame kėlinyje Dainius Adomaitis užsidirbo techninę pražangą, o antrame įsivėlė į žodinį konfliktą su K. Maksvyčiu.

Žalgiriečiai jau pirmoje mačo pusėje susikrovė dviženklį pranašumą, kurį „Neptūnas“ vis grasino sumažinti, bet galutinai Lietuvos čempionai į priekį nurūko po pertraukos.

Karolis Lukošiūnas susmeigė du tritaškius, „Žalgiris“ maksimaliai išnaudojo Tomo Leimanio nesportinę pražangą ir spurtavęs 12:0 ėmė triuškinti oponentus 58:34.

Prieš paskutinį kėlinį intrigos jau nebuvo likę – kauniečiai varžovus traiškė 28 taškais. „Žalgiris“ per pirmus tris kėlinius suklydo vos keturis kartus.

„Neptūnas“ šiame mače realizavo vos 6 tritaškius iš 28.

Nors visos serijos mačo „Žalgirio“ legionieriai susilaukė didelės kritikos, šį kartą jie tapo komandos vedliais – net keturi rezultatyviausi kauniečių žaidėjai buvo užsieniečiai.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse nepadėjo Edgaras Ulanovas, o „Neptūnui“ – Žygimantas Janavičius. Mačo metu riešą susižeidė ir „Neptūno“ vedlys Deividas Gailius. Nors puolėjas ir tęsė rungtynes, bet akivaizdžiai jautė skausmus.

Iki šio sezono „Žalgiris“ nebuvo patyręs pralaimėjimo LKL ketvirtfinalio etape, tačiau „Neptūnas“ jų išrašė net du.

Su šiomis rungtynėmis „Neptūnas“ pasiekė 1000 sužaistų mačų ribą LKL istorijoje.

Pusfinalyje „Žalgiris“ iki trijų pergalių susikaus su Panevėžio „Lietkabeliu“, kurio treneris Nenadas Čanakas stebėjo šias rungtynes tribūnose. Pirmasis serijos mačas bus žaidžiamas jau šeštadienį, Kaune.

Kitame pusfinalyje susikaus Vilniaus „Rytas“ ir Šiaulių „Šiauliai-7bet“.

„Žalgiris“: N. Giffey 15, T. Cavanaugh 14, T. Websteris ir J. Nebo po 11, A. Milaknis 8, K. Lukošiūnas ir J. Lauvergne’as po 6.

„Neptūnas“: D. Gailius 15, M. Jogėla 9, B. Griciūnas 7, E. Želionis ir J. Jucikas po 6.

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 82:53

Po kelių akimirkų J. Strelniekas pataikė ir tritaškį, o komandas pirmą kartą skyrė 30 taškų – 85:55.

Įpusėjus kėliniui pirmą kartą aikštėje pasirodė Janis Strelniekas. Jau pirmoje atakoje latvis pataikė „floaterį“ – 82:53.

Ketvirtame kėlinyje niekas jau nesikeitė – N. Giffey pelnė keturis taškus iš eilės, o „Žalgiris“ toliau užtikrintai žygiavo pergalės link – 78:52.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 72:44 (23:14, 16:13, 33:17)

5 iš eilės D. Gailiaus taškai kiek aptirpdė žalgiriečių 28 taškų pranašumą, bet neilgam – Joffrey Lauvergne’as pataikė dvitaškį, T. Websteris kėlinį uždarė tritaškiu ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 72:44.

Netrukus K. Lukošiūnas pataikė antrą savo tolimą metimą kėlinyje, o užsikūręs „Žalgiris“ pratęsė spurtą iki 12:0 ir ėmė triuškinti varžovus 58:34.

T. Leimanis užsidirbo nesportinę pražangą, o ją maksimaliai išnaudojęs „Žalgiris“ susikrovė 19 taškų pranašumą.

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo puikiu atakų išpildymu, o dvi iš jų baigėsi Artūro Milaknio ir Karlio Lukošiūno tritaškiais – 49:34.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 39:27 (23:14, 16:13)

Po N. Giffey tritaškio skirtumas buvo šoktelėjęs iki 15 taškų, bet Matas Jogėla atsakė tuo pačiu ir prieš pertrauką kiek pagerino „Neptūno“ nuotaiką – kauniečiai pirmavo 39:27.

Po T. Websterio tritaškio ir T. Cavanaugh dvitaškio su pražanga „Žalgiris“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 34:22.

D. Adomaitis ir Kazys Maksvytis griežtai apsižodžiavo ir vienas kitam pasiuntė ne pačius gražiausius žodžius. Tuo metu „Neptūnas“ siekė dar labiau priartėti prie varžovų – 21:26.

„Neptūnas“ geriau pradėjo kėlinį ir buvo priartėję per penkis taškus, bet gera Tai Websterio atkarpa vėl leido „Žalgiriui“ kvėpuoti kiek lengviau – 26:18.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 23:14

Po D. Adomaičio techninės pražangos „Žalgiriui“ buvo pavykę susikrauti dviženklį pranašumą, bet kėlinio gale jį dvitaškiu sušvelnino Benas Griciūnas.

Veteranų tandemas: Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas „Žalgirio“ atakas užbaigė taškais su pražanga ir kauniečių persvara augo iki rekordinės – 21:12.

Nielsas Giffey ir Lukas Lekavičius realizavo baudų metimus ir bandė nutolinti „Žalgirį“ nuo varžovų – 15:8.

Po Juliaus Juciko metimo iš vidutinio nuotolio „Neptūnas“ pirmavo 4:2, bet Tyleris Cavanaugh surinko penkis taškus iš eilės, Joshas Nebo perėmė kamuolį ir galingu dėjimu sudrebino krepšį – „Žalgiris“ nutolo 9:4 ir Dainius Adomaitis paprašė pirmos pertraukėlės.