LKL finalo ketvirtosiose rungtynėse Kauno sporto halėje vietos „Žalgiris“, žaidęs be vyriausiojo trenerio, 83:70 (20:16, 21:12, 19:23, 23:19) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“. Tokiu būdu serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

Susitikimas prasidėjo T. Watsono baudos metimais – 2:0. Netrukus D. Zavacko tolimas metimas svečius išvedė į priekį – 3:2. Po M. Browno 5 taškų iš eilės žalgiriečiai truktelėjo į priekį – 9:6. Sužaidus 7 minutes I. Miloševičiaus dvitaškis vėl „Lietuvos rytą“ sugrąžino į pirmaujančias pozicijas – 14:13. Kėliniui artėjant į pabaigą pirmą kartą šioje serijoje ant parketo pasirodė J. Valančiūnas. „Žalgiris“ atsakė atkarpa 5:0 – 18:14. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Žalgiris“ pirmavo 20:16.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 2 minutes kauniečiai įgijo jau 8 taškų pranašumą – 24:16. Prabėgus 5 minutėms A. Čapinas pirmą kartą šiame mače padidino aikštės šeimininkų persvarą iki dviženklės atžymos – 28:18. Likus rungtyniauti 2 minutes M. Delašo dvitaškis su pražanga skirtumą tarp komandų padidino jau iki 13 taškų – 37:24. Pirmoji rungtynių dalis pasibaigė „Žalgiriui“ tebepirmaujant solidžia persvara – 41:28.

Po pertraukos LKL čempionai atkuto. Įmetę 4 taškus be atsako jie privertė „Žalgirį“ prašyti minutės pertraukėlės – 32:41. Po jos kauniečiams vėl pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą – 45:34. 26-ąją mačo minutę „Lietuvos rytas“ buvo sumažinęs atsilikimą iki 8 taškų (40:48), tačiau M. Delašas įmetė tritaškį, D. Šalenga realizavo baudos metimus, dvitaškį pridėjo A. Čapinas ir R. Kurtinaičiui neliko nieko kito, kaip prašyti minutės pertraukėlės, nes jo auklėtinių deficitas siekė jau 15 taškų – 40:55.

Po jos iniciatyvos ėmėsi vilniečių kapitonas S. Babrauskas, kurio 5 taškais be atsako bei J. Valančiūno dėjimas gerokai apkarpė „Žalgirio“ pranašumą – 47:55. Po trijų ketvirčių LKL vicečempionai buvo priekyje – 60:51.

Lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo tolimas M. Browno metimas – 63:51. Netrukus svečiai sėkmingo žaidimo po krepšiu dėka vėl priartėjo – 57:65. Visgi įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ tvirtai pirmavo – 75:61.

Vilniečiai bandė organizuoti lemiamą šturmą, tačiau jiems to padaryti nepavyko. Puikiai rungtyniavęs „Žalgiris“ neleido varžovams nė pagalvoti apie galimybę perlaužti rungtynių eigą savo naudai. Finalinė susitikimo sirena paskelbė „Žalgirio“ pergalę rezultatu 83:70.

„Žalgiris“: Marcusas Brownas 17, Dainius Šslenga 13, Martynas Pocius ir Travisas Watsonas (11 atk. kam.) po 10, Aleksandras Čapinas, Tadas Klimavičius bei Mario Delašas – po 9, Mantas Kalnietis 4, Artūras Milaknis 2.

„Lietuvos rytas“: Igoris Miloševičius 14, Artūras Jomantas, Steponas Babrauskas ir Aronas Baynesas – po 10, Jonas Valančiūnas 7, Donatas Zavackas 6, Martynas Gecevičius 5, Simas Buterlevičius 4, Milko Bjelica bei Justas Sinica – po 2.

Penktasis serijos mačas vyks pirmadienį, 19 val. 10 min., Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Įvykiai prieš rungtynes:

17 val 10 min.: halės prieigose sustiprinta apsauga.

17 val. 20 min.: šeši „Žalgirio“ gerbėjai atvyksta į areną su plakatais ir paslaptingomis baltomis dėžėmis. Kas juose – fanai neatskleidžia.

17 val. 29 min.: į areną atvyksta ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ autobusas.

17 val. 43 min.: Šarūnas Sakalauskas, kuris spėjama bus „Žalgirio“ vyr. treneriu, trumpam pasirodo iš už užkulisių.

17 val. 46 min.: arenoje pasirodo ir Vladimiras Romanovas su Pauliumi Motiejūnu. Pastarasis rodydamas pirštu į popieriaus lapą kažką intensyviai aiškino „Žalgirio“ savininkui.

17 val. 48 min.: į halę įžengia apie 30 policijos pareigūnų. Tokio skaičiaus teisėsaugos atstovų seniai neteko matyti.

17 val. 51 min.: pirmasis aikštelėje pasirodo Aleksandras Čapinas. Netrukus į ją įžengia „Lietuvos ryto“ puolėjas Simas Buterlevičius.

18 val. 3 min.: apšilimą pradėjo jau visa sostinės ekipa. Iš žalgiriečių į krepšį mėto tik Artūras Milaknis ir A. Čapinas.

18 val. 18 min.: V. Romanovas nerimastingai lūkuriuoja ne jam įprastoje VIP vietoje šalia aikštelės, o prie tunelio vedančio į komandos rūbinę.

18 val. 21 min.: aikštelėje apšilinėja visi „Žalgirio“ žaidėjai, išskyrus Marcusą Browną.

18 val. 40 min.: po paskutinio pasitarimo prieš mačą ant parketo išbėga visi žaidėjai, tarp kurių ir M. Brownas. Vyr. trenerio kėdė – kol kas tuščia.

18 val 55 min.: ant „Žalgirio“ fizinio rengimo trenerio Sigito Kavaliausko marškinėlių nugaros užrašytos raidės D. M.

19 val.: paaiškėjo, kad šiame mače „Žalgirio“ vyr. trenerio pareigas užims Dainius Šalenga, o jo asistentu bus fizinio rengimo treneris S. Kavaliauskas.

19 val. 6 min.: prieš pat susitikimo pradžią žodis buvo suteiktas D. Šalengai. „Žalgirio“ kapitonas prašė fanų netrikdyti rungtynių: „Ačiū labai, kad susirinkote mūsų palaikyti. Mes esame visi labai dėkingi. Žaidėjai prašo fanų netrikdyti rungtynių, nors tai ir labai sunku. Mes sieksime pergalės. Manau, kad ją ir pasieksime“.

19 val. 29 min.: „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suoleliui patarimus žarsto sporto direktorius Šarūnas Sakalauskas, kuris sėdi prie pat aikštelės.