Įspūdingą kovingumą pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grąžino lygybę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 72:57 (22:11, 13:18, 16:11, 21:17).

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Kauno mero Andriaus Kupčinsko ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio akivaizdoje rungtyniavę žalgiriečiai išlygino LKL pusfinalio serijos rezultatą 1-1. Trečiosios serijos rungtynės trečiadienį, gegužės 14 d., bus žaidžiamos Vilniuje.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą po atkovoto kamuolio puolime atidarė Paulius Jankūnas. Iš jo estafetę perėmė 5 taškus iš eilės surinkęs Robertas Javtokas – 7:2. Ryžtingą prasiveržimą užbaigė Martynas Pocius, o kamuolį puolime atkovojęs Vytenis Lipkevičius jį perdavė taikliai iš toli atakavusiam Justinui Dentmonui – 12:4. Į Gedimino Oreliko tritaškį kauniečiai didelio dėmesio nekreipė: po krepšiu prasiveržė V.Lipkevičius, iš vidutinio nuotolio taikliai metė M.Pocius – 16:7. Persvara dar labiau išaugo po P.Jankūno ir Šarūno Jasikevičiaus idealių perdavimų Artūrui Gudaičiui, kuris dvi atakas iš eilės užbaigė triuškinančiais dėjimais į krepšį (20:7). Per paskutines 3 pirmojo ketvirčio minutes Kauno komandai taškus pelnė tik P.Jankūnas (22:7), bet kėlinį žalgiriečiai vis tiek laimėjo dviženkliu skirtumu – 22:11.

Daugiau nei 5 minutes trukusią atkarpą, per kurią 8 taškus pelnė vienintelis Juanas Palaciosas, taikliu tritaškiu nutraukė M.Pocius – 25:15. Deja, po to per dar 3 minutes tikslą pasiekė tik M.Pociaus baudų metimai, o „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 23:27. Po R.Javtoko baudos metimo ir įspūdingo bloko Martynui Gecevičiui į puolimą nuskubėjęs J.Dentmonas reabilitavosi už anksčiau pramestus 2 baudų metimus – 30:25. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ užbaigė R.Javtoko dvitaškiu ir M.Pociaus bei J.Dentmono baudų metimais – 35:29.

Trečiąjį kėlinį taikliu šūviu iš vidutinio nuotolio pradėjo P.Jankūnas, o 4 taškus iš po krepšio pridėjo R.Javtokas (41:33). Po J.Dentmono ir Artūro Milaknio baudų metimų „Žalgirio“ persvara vėl išaugo iki dviženklės – 45:35. Po 2 taškus pelnę A.Gudaitis, P.Jankūnas ir A.Milaknis sugrąžino ir 15 taškų pranašumą – 51:36. Per paskutines 2 trečiojo kėlinio minutes kauniečiai kiek stabtelėjo, bet išlaikė solidžią persvarą – 51:40.