0

Įspūdingą kovingumą pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grąžino lygybę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 72:57 (22:11, 13:18, 16:11, 21:17).

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Kauno mero Andriaus Kupčinsko ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio akivaizdoje rungtyniavę žalgiriečiai išlygino LKL pusfinalio serijos rezultatą 1-1. Trečiosios serijos rungtynės trečiadienį, gegužės 14 d., bus žaidžiamos Vilniuje.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą po atkovoto kamuolio puolime atidarė Paulius Jankūnas. Iš jo estafetę perėmė 5 taškus iš eilės surinkęs Robertas Javtokas – 7:2. Ryžtingą prasiveržimą užbaigė Martynas Pocius, o kamuolį puolime atkovojęs Vytenis Lipkevičius jį perdavė taikliai iš toli atakavusiam Justinui Dentmonui – 12:4. Į Gedimino Oreliko tritaškį kauniečiai didelio dėmesio nekreipė: po krepšiu prasiveržė V.Lipkevičius, iš vidutinio nuotolio taikliai metė M.Pocius – 16:7. Persvara dar labiau išaugo po P.Jankūno ir Šarūno Jasikevičiaus idealių perdavimų Artūrui Gudaičiui, kuris dvi atakas iš eilės užbaigė triuškinančiais dėjimais į krepšį (20:7). Per paskutines 3 pirmojo ketvirčio minutes Kauno komandai taškus pelnė tik P.Jankūnas (22:7), bet kėlinį žalgiriečiai vis tiek laimėjo dviženkliu skirtumu – 22:11.

Daugiau nei 5 minutes trukusią atkarpą, per kurią 8 taškus pelnė vienintelis Juanas Palaciosas, taikliu tritaškiu nutraukė M.Pocius – 25:15. Deja, po to per dar 3 minutes tikslą pasiekė tik M.Pociaus baudų metimai, o „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 23:27. Po R.Javtoko baudos metimo ir įspūdingo bloko Martynui Gecevičiui į puolimą nuskubėjęs J.Dentmonas reabilitavosi už anksčiau pramestus 2 baudų metimus – 30:25. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ užbaigė R.Javtoko dvitaškiu ir M.Pociaus bei J.Dentmono baudų metimais – 35:29.

Trečiąjį kėlinį taikliu šūviu iš vidutinio nuotolio pradėjo P.Jankūnas, o 4 taškus iš po krepšio pridėjo R.Javtokas (41:33). Po J.Dentmono ir Artūro Milaknio baudų metimų „Žalgirio“ persvara vėl išaugo iki dviženklės – 45:35. Po 2 taškus pelnę A.Gudaitis, P.Jankūnas ir A.Milaknis sugrąžino ir 15 taškų pranašumą – 51:36. Per paskutines 2 trečiojo kėlinio minutes kauniečiai kiek stabtelėjo, bet išlaikė solidžią persvarą – 51:40.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ arenos žiūrovus iš vietos džiaugsmingai kėlė M.Pociaus dvitaškis su pražanga (54:40). Į vilniečių taškus atsaką rado R.Javtokas ir du neįtikėtinus metimus pataikęs J.Dentmonas. Iš pradžių įžaidėjas smeigė tritaškį nuo vienos kojos su sirena, po to – sudėtingą dvitaškį (61:49). Dar vienas M.Pociaus prasiveržimas su pražanga vėl grąžino 15 taškų pranašumą – 64:49. Po to pustrečios minutės žalgiriečiai taškų nepelnė, bet aktyviai darbavosi gynyboje, kol galiausiai R.Javtokas sumetė abi baudas – 66:53. Maža to, kitos atakos metu R.Javtokas su varžovų pražanga įgrūdo kamuolį į krepšį ir dar labiau padidino atotrūkį (68:53). „Žalgiris“ užtikrintai užbaigė rungtynes išsaugodamas solidžią persvarą. Ketvirčio pabaigoje kauniečiams keturis taškus surinko J.Dentmonas, taikliu tritaškiu sukėlęs ovacijų bangą „Žalgirio“ arenoje. Visas rungtynes priekyje buvę žalgiriečiai šventė pergalę bei pusfinalio serijoje atstatė pusiausvyrą – 72:57.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 18 (8 atk. kam.), R.Javtokas 18 (7/12 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), M.Pocius 16 (4/4 dvit., 2 per. kam.), P.Jankūnas 8 (3/5 dvit., 15 atk. kam.), A.Gudaitis 6 (3/3 dvit.), A.Milaknis 4 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 2, Š.Jasikevičius 0, T.Klimavičius 0, T.Dimša 0.

„Lietuvos rytas“: M.Palaciosas 20 (8/17 dvit., 7 atk. kam.), D.Songaila 9 (5 atk. kam., 6 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (3/3 dvit.).