„Žalgiris“ Eurolygoje startavo užtikrintai

Kauno sporto halėje savo odisėją šių metų Eurolygoje  „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pergalingai – jie pirmajame A grupės mače be vargo 71:52 (20:15, 20:12, 13:12, 18:13) įveikė Vilerbano „Asvelį“.

Kova taškas į tašką aikštelėje užvirė nuo pat susitikimo pradžios. Nors pirmieji taškus nuo baudų metimo linijos pelnė svečiai, Marcusas Brownas ir Mantas Kalnietis tiksliais metimais išvedė į priekį Kauno klubą – 4:2.

Įpusėjus ketvirčiui antrąjį savo tolimą metimą pataikė ASVEL klubo įžaidėjas Bobby Dixonas (8:10), tačiau tuo pačiu atsakęs Martynas Pocius sugrąžino „Žalgiriui“ minimalią persvarą – 11:10. Po M.Browno ir M.Pociaus metimų kauniečiai įgijo penkių taškų pranašumą (16:11), kurią išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos – 20:15.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai vėl pradėjo šiek tiek sėkmingiau iš sužaidus tris minutes po Tado Klimavičiaus tolimo metimo įgijo aštuonių taškų pranašumą – 27:19. Negana to, Dainius Šalenga ir Mantas Kalnietis likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos pirmą kartą leido aikštės šeimininkams padidinti savo persvarą iki dviženklės – 30:19.

Nors ketvirčio pabaigoje svečiams iš Prancūzijos buvo pavykę šiek tiek priartėti (34:27), įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ jau pirmavo 40:27.

Antrąją susitikimo pusę „Žalgiris“ pradėjo tolimu M. Kalniečio metimu bei D. Šalengos dėjimu ir aikštės šeimininkų pranašumas sužaidus tris minutes gerokai išaugo – 45:27. Visgi svečiai netrukus atsakė trimis tiksliomis atakomis iš eilės (45:33) ir privertė Gintarą Krapiką prašyti minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo žalgiriečiai vėl susigrąžino iniciatyvą ir netrukus susigrąžino aštuoniolikos taškų pranašumą – 53:35. Per likusį laiką svečiams pavyko nežymiai sumažinti deficitą ir po trijų ketvirčių „Žalgiris“ turėjo solidžią persvarą – 53:39.

Situacija aikštelėje nepasikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. Po M. Browno ir M. Kalniečio dvitaškių bei Mirzos Begičiaus baudų metimų sužaidus tris minutes „Žalgirio“ persvara vėl tapo užtikrinta – 60:41.

Likus žaisti keturias minutes M. Brownas tolimu metimu kauniečių pranašumą pirmą kartą padidino iki dvidešimties taškų – 63:43. Prancūzai ėmė mažinti atsilikimą (50:65), tačiau žaidimas po dviejų M. Kalniečio tritaškių iš eilės vėl stojo į savo vėžias – 71:50. Žalgiriečiai Eurolygoje startavo pergale – 71:52.

M. Lukauskis pralaimėjusiems per 31 minutę pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/5 tritaškių), atkovojo 1 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

„Žalgiris“: M. Kalnietis 17 (3/11 tritaškių, 5 kl.), M. Brownas ir M. Pocius po 16, T. Watsonas 8 (14 atk. kam.), T. Klimavičius 7, M. Begičius (6 atk. kam.) ir D. Šalenga po 3, P. Čukinas 1.

„Asvel“: C. Borchardtas 20 (7 atk. kam.), B. Dixonas 10 (9 atk. kam.), E. Campbellas ir K. Kanguras po 7.

* * *

Nepaisant nesėkmingo praėjusio sezono, kai per dešimt mačų laimėjo tik du kartus ir nepateko į kitą etapą, žalgiriečiai šiemet yra pasiryžę nebekartoti praeities klaidų ir iškovoti kelialapį į Top 16.